- Yener ÇAKMAK karikatürleri sergisi. 10 Şubat-06 Mart. Karikatür Evi, Kadıköy.......... - Muhittin KÖROĞLU ve Raşit YAKALI. 24 Şubat Cumartesi, 15:00, Karikatür Evi, Kadıköy.......... - 'Terörizmin Sonu' karikatür yarışması yeni son tarih 1 Mart 2018, Tahran, İran........... - - 'Bizim Gazete' 11 Şubat 2018 Sayısı. PDF.......... - Ahmet Ümit AKKOCA karikatür sergisi. 3-28 Şubat 2018, İBB karikatür ve Mizah Merkezi, İstanbul.......... - Cartoon Colors'a Haberlerinizi,.......... Karikatürlerinizi,.......... Portre Çizimlerinizi gönderebilirsiniz,.......... Duyuru ve Reklamlarınız için irtibat kurabilirsiniz..

2017 Uluslararası En İyi Mizah Sanatçısı Ödülü Sonuçları

Çin Halk Cumhuriyeti'nin başkenti Pekin'de düzenlenen '2017 Uluslararası En İyi Mizah Sanatçısı Ödülü' sonuçları açıklandı...

21.03.2015

İzmir Kuş Cenneti 6. Ulusal Karikatür Yarışması Ödüller Belirlendi

İzmir Kuş Cennetini Koruma ve Geliştirme Birliği tarafından düzenlenen 6. Ulusal Karikatür Yarışması için Seçici Kurul 28 Nisan 2015 Salı günü İzmir’de toplandı..
İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı ve Birlik Başkanı Aziz KOCAOĞLU, Orman ve Su İşleri IV. Bölge Müdürü Rahmi BAYRAK, E.Ü. Fen Fakültesi Tabiat Tarihi Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdür Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet SIKI, İksev Başkanı Filiz ECZACIBAŞI
SARPER, Birlik Müdürü Dr. Tamer SEYİS, İzmir Karikatürcüler Platformu Başkanı Mustafa YILDIZ, Mimar-Karikatürcü Eray ÖZBEK, Karikatürcü Canol KOCAGÖZ ve İzmirli Gazeteci-Yazar-Fotoğraf Sanatçısı Lütfü DAĞTAŞ'ın oluşturduğu seçici kurul, toplam 240 kişinin gönderdiği 415 eseri değerlendirerek sonucu aşağıdaki şekilde açıkladı. 

Ödül Töreni ve Sergi tarihi önümüzdeki günlerde duyurulacaktır.

- Kaynak/Website
- Yarışma Şartnamesi

Kazananlar:
Birincilik Ödülü: Mehmet KAHRAMAN
İkincilik Ödülü: Halit Kurtulmuş AYTOSLU
Üçüncülük Ödülü: Erdoğan ORUÇ

1. Mansiyon Ödülü: Muammer OLCAY
2. Mansiyon Ödülü: Ömer ÇAM
3. Mansiyon Ödülü: Kaan ALTAN – Eylül BAYLAN


Birincilik Ödülü
Mehmet KAHRAMAN

İkincilik Ödülü
Halit Kurtulmuş AYTOSLU

Üçüncülük Ödülü
Erdoğan ORUÇ


1. Mansiyon
Muammer OLCAY

2. Mansiyon
Ömer ÇAM

18 Yaş Altı 1. Mansiyon
Kaan ALTAN

18 Yaş Altı 2. Mansiyon
Eylül BAYLAN

CartoonColors'da yayımlanan yazı, görsel ve videoların fikri sorumluluğu sahiplerine aittir.