16.02.2015

Gürbüz Doğan EKŞİOĞLU.. "Benim Dünyam" Sergisi

Gurbuz Dogan EKSIOGLU.. "My World" Exhibition..


Uluslararası üne sahip karikatür ve grafik sanatçısı Gürbüz Doğan EKŞİOĞLU, “Benim Dünyam” sergisini 21 Mart-16 Nisan tarihleri arasında Ankara'da Taurus AVM Platform A Sanat Galerisi’nde sanatseverlerle buluşturuyor.

AVM Partners tarafından yönetilen Taurus AVM, bünyesindeki Platform A Sanat Galerisi bu kez dünyaca ünlü karikatür ve grafik sanatçısı Gürbüz Doğan EKŞİOĞLU’nu ağırlıyor. Sanatçının “Benim Dünyam” adını verdiği sergi, 21 Mart 2015 Cumartesi günü açıldı.EKŞİOĞLU'nun sergisi 16 Nisan 2015 tarihine kadar sanatseverlerle buluşacak.

Dünyanın en önemli dergilerinden 'The New Yorker’da yedi (7), 'Forbes’da ise bir (1) kez kapak tasarımları yayımlanan EKŞİOĞLU, 27 uluslararası, 44 ulusal olmak üzere toplam 71 ödül sahibi. 

Sedat Simavi Plastik Sanatlar Ödülü’nü 1997 yılında kazanan EKŞİOĞLU’nun iki (2) çalışması ise Unicef tarafından kartpostal olarak basılarak tüm dünyada satışa sunuldu. EKŞİOĞLU, yurtiçi ve dışında çok sayıda kişisel sergi açmasının yanında, karma sergilerde de çalışmalarıyla yer aldı. (Basından)