Birol ÇÜN 40. sanat yılı karikatür sergisi. 20 Şubat - 17 Mart 2018. Konak Belediyesi Neşe ve Karikatür Müzesi, İzmir.......... Yener ÇAKMAK karikatürleri sergisi. 10 Şubat-06 Mart. Karikatür Evi, Kadıköy.......... Muhittin KÖROĞLU ve Raşit YAKALI. Söyleşi 24 Şubat Cumartesi, 15:00, Karikatür Evi, Kadıköy.......... 'Terörizmin Sonu' karikatür yarışması yeni son tarih 1 Mart 2018, Tahran, İran........... 'Bizim Gazete' 18 Şubat 2018 Sayısı. PDF >.......... Ahmet Ümit AKKOCA karikatür sergisi. 3-28 Şubat 2018, İBB karikatür ve Mizah Merkezi, İstanbul.......... Cartoon Colors'a Haberlerinizi,..... Karikatürlerinizi,..... Portre Çizimlerinizi gönderebilirsiniz,..... Duyuru ve Reklamlarınız için irtibat kurabilirsiniz..

2017 Uluslararası En İyi Mizah Sanatçısı Ödülü Sonuçları

Çin Halk Cumhuriyeti'nin başkenti Pekin'de düzenlenen '2017 Uluslararası En İyi Mizah Sanatçısı Ödülü' sonuçları açıklandı...

4.02.2015

Dünya Tarihi ve Mizah


Penguen mizah dergisinin kapak karikatürüne dava açılması tarihe geçti...

"Penguen" mizah dergisinin 21 Ağustos 2014 tarihli kapağında Özer AYDOĞAN ile Bahadır BARUTER'in ortak imzasıyla yer alan karikatürle ilgili dava dünya mizah tarihine geçti.

Dünya mizah tarihinin en ilginç ve mizaha konu olabilecek olayının ihbarı ve ciddiye alınması davası, ülke dışında da "Tuhaf Bir Gündem" olmayı sürdürüyor. 

En son "Cartoonists Rights.Org" ve "Bado's Blog.Blogspot.Com" web sayfalarında konu gündeme geldi. Olay yurt dışında fazlasıyla ilgi çekerken, "Türkiye'de demokrasi"nin sorgulanıyor olması da ülke adına oldukça kötü bir reklam anlamına geliyor. 

Açılan davada çizerlerin 2 yıl 4 aya kadar hapisleri isteniyor. (Basından)

- İlgili Haber/Cunhuriyet.com.tr'Cartoonists Rights'


'Bado's Blog

'Penguen' Mizah Dergisi
21 Ağustos 2014


CartoonColors'da yayımlanan yazı, görsel ve videoların fikri sorumluluğu sahiplerine aittir.