13.03.2015

Çizgilerle Hayat Buldu!

"Atakan" karakteri futbol dışında okul, sokak, taraftar, ev ve arkadaşlarıyla her gün ayrı bir konuda gazete okuyucusuyla buluşuyor..Altınordu Futbol Kulübü'nün maskotu “Atakan” her gün Posta gazetesinin Ege ekinde hayat buluyor. Atakan’ın can dostu, biricik köpeği “Şeytan” ismi, takımın lakabı olan “Kırmızı Şeytan”dan esinlenerek konulmuş. Ailece Altınordulu olan "Atakan" karakteri
futbol dışında okul, sokak, taraftar, ev ve arkadaşlarıyla her gün ayrı bir konuda gazete okuyucusuyla buluşuyor.

"Şeytan” karakterinin yaratıcısı ve çizeri Mustafa YILDIZ; “Futbol okulunda çocukların kaldığı tesislere çizdiğim karikatürlere, daha sonra sevimli köpek “Şeytan”ı da kattım. Türkiye’nin en çok satan gazetesi Posta’nın Ege Ekinde yayınlamaya başladık. Çocuk tiyatrosunda sahne dekoru olarak yer alan Atakan, İzmir’in Tarihi Basmane Tren Garı karşısındaki panolarda da yer alıyor” dedi.

Altınordu Futbol Kulübü alt yapıya önem veren, 41 futbol okulunda 4 binden  fazla öğrencisiyle adeta futbolcu fabrikası gibi çalışıyor. Nisan ayı başında Altınordu Selçuk Tesisleri'nde 20 ayrı ülke kulüplerinden, 48 takımın, 12 yaş miniklerinin katılacağı U12 İzmir Cup Turnuvası düzenlenecek.

Spor kadar sanata da önem veren Kulüp Başkanı Seyit Mehmet ÖZKAN, kulüp bünyesinde çocuk tiyatrosu kurarak bir ilki de yaşatıyor. (Mustafa YILDIZ)


Çocuk Tiyatrosu

Basmane
İzmir-Turkey


'Atakan' & Mustafa YILDIZ

Turnuva