13.03.2015

Akhisar'da "Mim UYKUSUZ" Sokağı

Manisa'nın Akhisar ilçesinde, karikatürcünün adının verildiği bir sokağı var: "Mim UYKUSUZ Sokağı".. Sadık PALA'nın, Manisa Akhisar Belediyesi'ne önerdiği 'Mim (Mustafa) UYKUSUZ'un adının bir yere verilerek ölümsüzleştirilmesi teklifi 3 yıl önce kabul edilmiş fakat yapılması gereken resmi bir tören yapılamamıştı..


Akhisar'da "Mim UYKUSUZ" Sokağı Karikatür çalışmalarını İzmir'de sürdüren Sadık PALA'nın; başlattığı bir girişim, 3 yıl önce sonuca ulaştı.

Sadık PALA'nın, Manisa Akhisar Belediyesi'ne önerdiği 'Mim (Mustafa) UYKUSUZ'un adının bir yere verilerek ölümsüzleştirilmesi teklifi 3 yıl önce kabul edilmiş fakat yapılması gereken resmi bir tören yapılamamıştı..

Bu konuda Akhisar Belediyesi çok ilgili davrandı..Belediye meclisini toplayan Belediye başkanı Salih HIZLI, Mim UYKUSUZ'un oğlunu da bizzat arayıp bilgilendirdi ve Akhisar'da bir sokağa 'Mim UYKUSUZ Sokağı' adı verildi. Sadık PALA'nın verdiği bilgiye göre, önümüzdeki günlerde bir yakını ve karikatürcülerden oluşan grupla tabela çakma töreni düzenlenmesi düşünülmektedir.
Şu anda Akhisar'ın bir sokağı 'Mim Uykusuz Sokağı'dır. 
--------------- (Kaynak: Sadık PALA)
- Mim UYKUSUZ/Karikatürcüler Derneği
- Mim UYKYSUZ/Marko Paşa Dergi/VikipediMim UYKUSUZ
(1922-1983)