19 Mart 2015 Perşembe

A113'ün Gizemi..

Filmlerde görülen A 113, aslında bir sınıfın kapı numarası mı?.. Huffington Post'ta yayınlanan habere göre bugüne dek 14 farklı Pixar yapımı animasyon filmi başta olmak üzere 45 ayrı


A113'ün Gizemi..

Kayıp Balık Nemo ve Oyuncak Hikayesi gibi pek çok popüler animasyon filminde görülen, bazen araç plakası olan bazen de kapı numarası olan A 113'ün arkasındaki gizem pek bilinmemektedir..

Kayıp Balık Nemo ve Oyuncak Hikayesi gibi pek çok popüler animasyon filminde görülen, bazen araç plakası olan bazen de kapı numarası olan A 113'ün arkasındaki gizem pek bilinmemektedir.
Huffington Post'ta yayınlanan habere göre bugüne dek 14 farklı Pixar yapımı animasyon filmi başta olmak üzere 45 ayrı filmde görülen A 113, aslında California Institute of Arts yani Kaliforniya Sanat Enstitüsü'nde yer alan sınıfın kapı numarası...
Burada eğitim gören pek çok Disney ve Pixar çalışanı vefalarını göstermek için bu yolu seçiyor ve herhangi bir sahneye A 113'ü yerleştiriyor.

Diğer bir deyişle A 113'ü herhangi bir animasyon filminde görürseniz (ki bundan sonra da görmeye devam edeceksiniz) o filmin yapımcılarından birinin mutlaka A 113 sınıfından yolunun geçtiğini söyleyebiliriz.
Toy Story, Cars, Monsters Inc., Finding Nemo gibi filmlerde çeşitli sahnelerde A 113 görüntüsü yer alıyor.

Ancak olay sadece animasyon filmleriyle de sınırlı değil. 'Hunger Games' ve 'Mission Impossible' gibi bazı yapıtlarda da A 113 ibaresi yer alıyor.
 İşte filmlere yansıyan ve milyonlarca izleyicinin dikkat dahi etmediği A 113'lü sahneler...
---------------
Pixar/Vikipedi (Tr)
Pixar/Wikipedia (En)
Pixar Spain
(Kaynak: Radikal.com)

---