11.03.2015

3. Görsel Mizahi Yapıtlar Sergisi Açıldı

Trabzon Sanatevi üye derneklerinden olan Mizah Sanatı Derneği, Trabzon İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü ile birlikte düzenlenen "3. Görsel Mizahi Yapıtlar Sergisi" 06 Mart 2015 Cuma günü Trabzon'da açıldı.3. Görsel Mizahi Yapıtlar Sergisi Açıldı
Trabzon Sanatevi üye derneklerinden olan Mizah Sanatı Derneği, Trabzon İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü ile birlikte düzenlenen "3. Görsel Mizahi Yapıtlar Sergisi" 06 Mart 2015 Cuma günü Trabzon'da açıldı.

Kültür ve Turizm Müdürlüğü Güzel Sanatlar Galerisi'nde açık kalacak sergi; Trabzon Sanatevi üyesi derneklerden Trabzon Fotoğraf Sanatı Derneği ve Karadeniz Plastik Sanatlar Derneğince de destekleniyor

Trabzon’u diğer illerden ayrıcalıklı yapan şüphesiz yüzünün mizaha dönük olmasıdır. Bu vizyona sahip olan Trabzon insanı, nüktedanlığı ile mizahın "Temel"i, Trabzon ise mizahın başkenti olma özelliğini taşımaktadır. 
Karikatür, fotoğraf ve heykelin bir arada sunulduğu mizahi içerikli sergi 06-14 Mart 2015 tarihleri arasında açık kalacak. (Trabzon SanatEvi)

Sergide şu karikatürcülerin eserleri yer alıyor:
Ziya RAMGĞLU
Hikmet AKSOY
Adnan TAÇ
Barış UZUN
Bülent SÜMER
Cumhur GAZİOĞLU
Deniz EREK
Fehmi Uygar KIRMIZIKAN
Gürol USTAÖMEROĞLU
Hakan SÜMER
Muammer KOTBAŞ
Orhan ZAFER
Özlem ÇAKIR
Tamer KÜÇÜK
Zekeriya İSKEFYELİ