Birol ÇÜN 40. sanat yılı karikatür sergisi. 20 Şubat - 17 Mart 2018. Konak Belediyesi Neşe ve Karikatür Müzesi, İzmir.......... Yener ÇAKMAK karikatürleri sergisi. 10 Şubat-06 Mart. Karikatür Evi, Kadıköy.......... Muhittin KÖROĞLU ve Raşit YAKALI. Söyleşi 24 Şubat Cumartesi, 15:00, Karikatür Evi, Kadıköy.......... 'Terörizmin Sonu' karikatür yarışması yeni son tarih 1 Mart 2018, Tahran, İran........... 'Bizim Gazete' 18 Şubat 2018 Sayısı. PDF >.......... Ahmet Ümit AKKOCA karikatür sergisi. 3-28 Şubat 2018, İBB karikatür ve Mizah Merkezi, İstanbul.......... Cartoon Colors'a Haberlerinizi,..... Karikatürlerinizi,..... Portre Çizimlerinizi gönderebilirsiniz,..... Duyuru ve Reklamlarınız için irtibat kurabilirsiniz..

2017 Uluslararası En İyi Mizah Sanatçısı Ödülü Sonuçları

Çin Halk Cumhuriyeti'nin başkenti Pekin'de düzenlenen '2017 Uluslararası En İyi Mizah Sanatçısı Ödülü' sonuçları açıklandı...

11.03.2015

3. Görsel Mizahi Yapıtlar Sergisi Açıldı


Trabzon'da açılan sergi 14 Mart'a kadar görülebilir..


Trabzon Sanatevi üye derneklerinden olan Mizah Sanatı Derneği, Trabzon İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü ile birlikte düzenlenen "3. Görsel Mizahi Yapıtlar Sergisi" 06 Mart 2015 Cuma günü Trabzon'da açıldı.

Kültür ve Turizm Müdürlüğü Güzel Sanatlar Galerisi'nde açık kalacak sergi; Trabzon Sanatevi üyesi derneklerden Trabzon Fotoğraf Sanatı Derneği ve Karadeniz Plastik Sanatlar Derneğince de destekleniyor

Trabzon’u diğer illerden ayrıcalıklı yapan şüphesiz yüzünün mizaha dönük olmasıdır. Bu vizyona sahip olan Trabzon insanı, nüktedanlığı ile mizahın "Temel"i, Trabzon ise mizahın başkenti olma özelliğini taşımaktadır. 

Karikatür, fotoğraf ve heykelin bir arada sunulduğu mizahi içerikli sergi 06-14 Mart 2015 tarihleri arasında açık kalacak. (Trabzon SanatEvi)

Sergide şu karikatürcülerin eserleri yer alıyor:

Ziya RAMGĞLU
Hikmet AKSOY
Adnan TAÇ
Barış UZUN
Bülent SÜMER
Cumhur GAZİOĞLU
Deniz EREK
Fehmi Uygar KIRMIZIKAN
Gürol USTAÖMEROĞLU
Hakan SÜMER
Muammer KOTBAŞ
Orhan ZAFER
Özlem ÇAKIR
Tamer KÜÇÜK
Zekeriya İSKEFYELİ


CartoonColors'da yayımlanan yazı, görsel ve videoların fikri sorumluluğu sahiplerine aittir.