Yener ÇAKMAK karikatürleri sergisi. 10 Şubat-06 Mart. Karikatür Evi, Kadıköy.......... Muhittin KÖROĞLU ve Raşit YAKALI. Söyleşi 24 Şubat Cumartesi, 15:00, Karikatür Evi, Kadıköy.......... 'Terörizmin Sonu' karikatür yarışması yeni son tarih 1 Mart 2018, Tahran, İran........... 'Bizim Gazete' 18 Şubat 2018 Sayısı. PDF >.......... Ahmet Ümit AKKOCA karikatür sergisi. 3-28 Şubat 2018, İBB karikatür ve Mizah Merkezi, İstanbul.......... Cartoon Colors'a Haberlerinizi,.......... Karikatürlerinizi,.......... Portre Çizimlerinizi gönderebilirsiniz,.......... Duyuru ve Reklamlarınız için irtibat kurabilirsiniz..

2017 Uluslararası En İyi Mizah Sanatçısı Ödülü Sonuçları

Çin Halk Cumhuriyeti'nin başkenti Pekin'de düzenlenen '2017 Uluslararası En İyi Mizah Sanatçısı Ödülü' sonuçları açıklandı...

25.02.2015

Türbe.. Seyyahlıkta Devrim

Türkiye, Suriye topraklarındaki Süleyman Şah Türbesi'ne operasyon düzenledi. Türbe Suriye'de Türkiye'ye en yakın Eşme bölgesine transfer edildi..
Türkiye, Suriye topraklarında kalan Süleyman Şah Türbesi’ne operasyon düzenledi.
Türbe, Suriye'nin Eşme bölgesine nakledildi. Türbenin yeni yeri konusunda da Suriye'ye nota verildi.

Uluslararası anlaşmalarla Türkiye’nin kendi toprakları dışındaki toprağı tek toprak parçası olduğu için önem taşıyan, Suriye’nin Halep kentine bağlı Karakozak Köyü’ndeki Süleyman Şah Türbesi’ne yönelik tehditlerin artması üzerine ’Şah Fırat’ operasyonu planlandı. 

Ertuğrul Gazi’nin babası Süleyman Şah ve 2 askerinin mezarlarının yer aldığı Süleyman Şah Türbesi’nin bulunduğu 8 bin 797 metrekare alan içerisindeki 'Saygı Karakolu’nda görevli askerler, son günlerde bölgede IŞİD ve YPG güçleri arasındaki çatışmaların yoğunlaşması ile iki ateş arasında kaldı. 


Sık sık seken havan ve roketler nedeniyle askerlerin can güvenliklerinin tehlikeye girmesi üzerine durum ‘Acil’ koduyla Genelkurmay’a bildirdi. Askerlerin Şubat ayı başında bildirdiği bu durumun ardından harekete geçildi, 'Süleyman Şah Türbesi’nin nakli ve 'Saygı Karakolu’ndaki askerlerin güvenli olarak Türkiye’ye getirilmesi için çalışma başlatıldı.


Yapılan bir dizi istihbarat ve hazırlık çalışmasının ardından yapılan değerlendirmede, operasyon kararı alındı. Türkiye’den Suriye’ye geçecek olan birliklerin Süleyman Şah’ta görevli askerleri Türkiye’ye getirilmesi kararlaştırıldı.


Süleyman Şah Türbesi / Vikipedi
Tomb of Suleyman Shah / Wikipedia
Süleyman Şah Saygı Karakolu Tarihi / Mynet.com

---   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

***
İsim Listesi:
Akdağ SAYDUT
Cihan DEMİRCİ
Ercan AKYOL - "Milliyet" Gazetesi
Ergin ASYALI - Sözcü" Gazetesi
Haslet SOYÖZ - "Milliyet" Gazetesi
İbrahim ÖZDABAK - "Yeniasya" Gazetesi
İsmail DOĞAN, Belgium B
Latif DEMİRCİ - "Hürriyet" Gazetesi
"Leman" Mizah Dergisi
Mehmet ÇAĞÇAĞ - "Habertürk" Gazetesi
Murat SAYIN
Musa KART - "Cumhuriyet" Gazetesi
Mustafa BİLGİN - "Aydınlık" Gazetesi
Oğuz GÜREL
Salih MEMECAN - "Sabah" Gazetesi
Semih POROY -  "Cumhuriyet" Gazetesi
Tan ORAL - "T24" Gazetesi
Tuğrul KARACAN
"Uykusuz" Mizah Dergisi
Vedat KEMER
Yasin HALAÇ, Belgium B
Zeki BULUT

---
➽ Galeriler
➽ Portre Karikatürler
➽ Güncel

CartoonColors'da yayımlanan yazı, görsel ve videoların fikri sorumluluğu sahiplerine aittir.