- Yener ÇAKMAK karikatürleri sergisi. 10 Şubat-06 Mart. Karikatür Evi, Kadıköy.......... - Muhittin KÖROĞLU ve Raşit YAKALI. 24 Şubat Cumartesi, 15:00, Karikatür Evi, Kadıköy.......... - 'Terörizmin Sonu' karikatür yarışması yeni son tarih 1 Mart 2018, Tahran, İran........... - - 'Bizim Gazete' 11 Şubat 2018 Sayısı. PDF.......... - Ahmet Ümit AKKOCA karikatür sergisi. 3-28 Şubat 2018, İBB karikatür ve Mizah Merkezi, İstanbul.......... - Cartoon Colors'a Haberlerinizi,.......... Karikatürlerinizi,.......... Portre Çizimlerinizi gönderebilirsiniz,.......... Duyuru ve Reklamlarınız için irtibat kurabilirsiniz..

2017 Uluslararası En İyi Mizah Sanatçısı Ödülü Sonuçları

Çin Halk Cumhuriyeti'nin başkenti Pekin'de düzenlenen '2017 Uluslararası En İyi Mizah Sanatçısı Ödülü' sonuçları açıklandı...

21.02.2015

Kadına Şiddet

En son yapılan istatistiklere göre Türkiye’de kadına yönelik şiddet 10 yılda 14 kat arttı.. Son 2 yılda ise yaklaşık 498 kadın şiddet görerek hayatını kaybetti..
Uzman Psikolog Danışmanı Erdal KILINÇ:
(...) 
"Saldırganlık ve şiddet arasında bir ayrıştırmaya gitmek gerekir. Saldırganlık insanın doğuştan getirdiği bir güdüdür. Şiddet ise bu durumun olumsuz davranışlara dönüşmüş halidir. 
Bizler, eğitimlerle insanların saldırganlık durumlarını ve güdülerini çatışmaya dönüştürmeden, karşılıklı konuşmayla halledecek şekilde donanımlara da sahip olabiliriz. 

Yaklaşık değer olarak söylüyorum, 2013 yılında ülkemizde 237 kadın, 2014 yılında 261 kadının yaşamına şiddet ile son verildiği göz önüne alındığında, aslında bu durumun ciddiyeti açıkça ortaya çıkmaktadır. Peki, çözüm nedir? 

Bu gibi durumlarda toplumların beklentisi ilk etapta cezai uygulamaların derhal artırılması, kontrol tedbirlerinin artırılması ve olaya müdahalenin acilen hızlandırılması. Ama asıl meselenin temeline inmediğimizde, bu tür sorunlar artarak devam edecektir."
Kadına Yönelik Şiddete Hayır / İHD

➽ GALERİLER
➽ KİŞİLER
➽ KADIN
---

   

   


   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

---

İsim Listesi:
Akdağ SAYDUT
Ba BILIG
"Bayan Yanı" Mizah Dergisi
Birol BAYRAM
Cihan DEMİRCİ
Doaa ELADL
Emre ULAŞ
Ercan AKYOL - "Milliyet" Gazetesi
Erceren + Anıl
Ergin ASYALI - "Sözcü" Gazetesi
"Gırgır" Mizah Dergisi
Hikmet AKSOY
Hüseyin ASLAN
Kasım
"Leman" Mizah Dergisi
Latif DEMİRCİ
Levent DAĞAŞAN
M. Ali
Mehmet Ali GÜNEŞ
Mehmet ÇAĞÇAĞ
Menekşe ÇAM
Murat İLHAN
Murat SAYIN
Musa KART
Oğuz DEMİR
Oğuz GÜREL
Öznur KALENDER
"Penguen" Mizah Dergisi
Ramize ERER
"Sakarya" Gazetesi Mizah Eki
Salih MEMECAN
Sefer SELVİ - "Evrensel" Gazetesi
Selçuk DEMİREL
Selim TANRISEVEN
Taner ÖZEK
"Uykusuz" Mizah Dergisi
Yaşar FIRAT
Yaşar Kemal TURAN

➽ GALERİLER
➽ KİŞİLER
➽ KADIN

CartoonColors'da yayımlanan yazı, görsel ve videoların fikri sorumluluğu sahiplerine aittir.