Yener ÇAKMAK karikatürleri sergisi. 10 Şubat-06 Mart. Karikatür Evi, Kadıköy.......... Muhittin KÖROĞLU ve Raşit YAKALI. Söyleşi 24 Şubat Cumartesi, 15:00, Karikatür Evi, Kadıköy.......... 'Terörizmin Sonu' karikatür yarışması yeni son tarih 1 Mart 2018, Tahran, İran........... 'Bizim Gazete' 18 Şubat 2018 Sayısı. PDF >.......... Ahmet Ümit AKKOCA karikatür sergisi. 3-28 Şubat 2018, İBB karikatür ve Mizah Merkezi, İstanbul.......... Cartoon Colors'a Haberlerinizi,.......... Karikatürlerinizi,.......... Portre Çizimlerinizi gönderebilirsiniz,.......... Duyuru ve Reklamlarınız için irtibat kurabilirsiniz..

2017 Uluslararası En İyi Mizah Sanatçısı Ödülü Sonuçları

Çin Halk Cumhuriyeti'nin başkenti Pekin'de düzenlenen '2017 Uluslararası En İyi Mizah Sanatçısı Ödülü' sonuçları açıklandı...

31.01.2015

Karikatürcü Sezer ODABAŞIOĞLU Yaşama Veda Etti


Çalışmalarını İzmir'de sürdürmekte olan karikatür çizeri Sezer ODABAŞIOĞLU hayatını kaybetti..

31 Ocak 2015 Cumartesi günü sabaha karşı yaşamını yitiren Sezer ODABAŞIOĞLU bir süredir tedavi görmekteydi.

13 karikatür sergisi açan sanatçının karikatürleri, başta Tolentino Dünya Karikatür Müzesi olmak üzere, birçok Dünya Karikatür Müzesi'ne alındı. Katıldığı ulusal ve uluslararası karikatür yarışmalarında, çeşitli ödüllere değer görülen sanatçının 'Durakta Çizgi Var', 'Yaşayan Mizah: Nasrettin Hoca' ve 'Temiz Çevre Temiz Yaşam' karikatür albümleri yayımlandı. 

Yazdığı şiirlerinden bazıları bestelendi. Bu alanda da ödülleri bulunan ODABAŞIOĞLU Karikatürcüler Derneği, Edebiyatçılar Derneği, TSY, MESAM, BESAM ve KIBATEK üyesiydi.

Haber:
http://www.haberhurriyeti.com/sezer-odabasioglunu-yitirdik-94782.html
Mizah Haber Blog:
http://mizahhaber.blogspot.com.tr/2015/01/karikaturist-yazar-sair-sezer.html
Sezer ODABAŞIOĞLU / Biyografi:
http://www.antoloji.com/sezer-odabasioglu/hayati/
CartoonColors'da yayımlanan yazı, görsel ve videoların fikri sorumluluğu sahiplerine aittir.