Birol ÇÜN 40. sanat yılı karikatür sergisi. 20 Şubat - 17 Mart 2018. Konak Belediyesi Neşe ve Karikatür Müzesi, İzmir.......... Yener ÇAKMAK karikatürleri sergisi. 10 Şubat-06 Mart. Karikatür Evi, Kadıköy.......... Muhittin KÖROĞLU ve Raşit YAKALI. Söyleşi 24 Şubat Cumartesi, 15:00, Karikatür Evi, Kadıköy.......... 'Terörizmin Sonu' karikatür yarışması yeni son tarih 1 Mart 2018, Tahran, İran........... 'Bizim Gazete' 18 Şubat 2018 Sayısı. PDF >.......... Ahmet Ümit AKKOCA karikatür sergisi. 3-28 Şubat 2018, İBB karikatür ve Mizah Merkezi, İstanbul.......... Cartoon Colors'a Haberlerinizi,..... Karikatürlerinizi,..... Portre Çizimlerinizi gönderebilirsiniz,..... Duyuru ve Reklamlarınız için irtibat kurabilirsiniz..

2017 Uluslararası En İyi Mizah Sanatçısı Ödülü Sonuçları

Çin Halk Cumhuriyeti'nin başkenti Pekin'de düzenlenen '2017 Uluslararası En İyi Mizah Sanatçısı Ödülü' sonuçları açıklandı...

13.01.2015

Hastanede Karikatür Sergisi


'Duman Altı' sigara karşıtı karikatürler sergisi..


İzmir Dr. Suat SEREN Göğüs Hastalıkları ve Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde bir ilk yaşandı. İzmir Karikatürcüler Platformu tarafından organize edilen 'Duman Altı' sigara karşıtı karikatürler sergisi kalabalık davetliler önünde açıldı. Ayni hastanede tedavi gören Karikatürist Sezer OABAŞIOĞLU’nun girişimleriyle gerçekleşen sergi açılışında yazar- çizer dostları ve hastane hekimleri hazır bulundu.

Sergi hakkında bilgi veren İzmir Karikatürcüler Platformu Sözcüsü Mustafa YILDIZ; “İnsanlığın düşmanı olarak ilan ettiğimiz sigara illetti, en son arkadaşımız Sezer ODABAŞIOĞLU’nu yatağa mahkum etti. Onunda girişimleriyle tedavi gördüğü bu hastanede sergi açmayı planladık. Türkiye genelinde 44 çizer, 55 karikatürle sergimize katıldı. Bu hastanede tedavi gören yüzlerce hasta sigaranın zararları sonucunda burada yatıyor. Bizlerde çizgilerimizle halkımızı sigaradan uzak olmaları için uyarmak istedik. Bu bilinci yaymak için sergimizi farklı  mekanlarda sürdürmeye kara verdik” dedi.


CartoonColors'da yayımlanan yazı, görsel ve videoların fikri sorumluluğu sahiplerine aittir.