24.01.2015

GÜZELOĞLU Sergisi Müzede

İlginç Karikatürler Müzede Sergileniyor.. Kalabalık davetliler önünde açılan sergide, Konak Belediyesi Kültür Müdürü Salim Çetin ve çizer arkadaşları hazır bulundu.

Sergiden

 Karikatürcü Cemalettin GÜZELOĞLU bir dönem gönderdiği mektup zarflarının üzerine çizdiği karikatürlerini gün ışığına çıkardı. Konak Belediyesi Neşe ve Karikatür Müzesi'nde açtığı sergi ile mizah severlerin beğenisine sundu. 

Kalabalık davetliler önünde açılan sergide, Konak Belediyesi Kültür Müdürü Salim Çetin ve çizer arkadaşları hazır bulundu.

Ulusal ve Uluslararası yarışmalarda 80’den fazla ödül kazanan çizer GÜZELOĞLU sergi hakkında şu bilgileri verdi;Ben 1976 yılından bu yana, yani cep telefonu ve bilgisayarın bu kadar yaygınlaşmadığı dönemlerde yakınlarıma ve tanıdıklarıma, bayram ve yılbaşı kutlama kartlarımı mektuplar ile gönderirken, zarfların üzerine karikatürler çizerek postaya veriyordum. Karikatürleri serbest konularda ya da gönderdiğim kişilere uygun esprilerde çiziyor ve boyuyordum. Böylece zarfları karikatür çizme alanı olarak kullanıp, bu şekilde yüzlerce zarfın üzerine karikatür çizip gönderdim. Bu zarflardan sergi açma fikri oluştuğunda, zarf gönderdiğim kişilerden toplayabildiklerimle bu sergiyi oluşturdum. İlgi göreceğini umduğum bu sergime sanatseverleri bekliyorm” dedi.
'Zarflarda ki Karikatürler' sergisi 25 Şubat 2015’e kadar müzenin alt salonunda görülebilir.

Cemalettin GÜZELOĞLU