Cartoon Magazin, Union of World Cartoonists, (January, February, March 2018) PDF >......... 'Kitap Karikatürleri' sergisi 03 - 31 Mart 2018, Zonguldak >.......... Birol ÇÜN 40. sanat yılı karikatür sergisi. 20 Şubat - 17 Mart 2018. Konak Belediyesi Neşe ve Karikatür Müzesi, İzmir >.......... Yener ÇAKMAK karikatürleri sergisi. 10 Şubat-06 Mart. Karikatür Evi, Kadıköy.......... Muhittin KÖROĞLU ve Raşit YAKALI. Söyleşi 24 Şubat Cumartesi, 15:00, Karikatür Evi, Kadıköy.......... 'Terörizmin Sonu' karikatür yarışması yeni son tarih 1 Mart 2018, Tahran, İran........... 'Bizim Gazete' 18 Şubat 2018 Sayısı. PDF >.......... Ahmet Ümit AKKOCA karikatür sergisi. 3-28 Şubat 2018, İBB karikatür ve Mizah Merkezi, İstanbul.......... Cartoon Colors'a Haberlerinizi,..... Karikatürlerinizi,..... Portre Çizimlerinizi gönderebilirsiniz,..... Duyuru ve Reklamlarınız için irtibat kurabilirsiniz..

2017 Uluslararası En İyi Mizah Sanatçısı Ödülü Sonuçları

Çin Halk Cumhuriyeti'nin başkenti Pekin'de düzenlenen '2017 Uluslararası En İyi Mizah Sanatçısı Ödülü' sonuçları açıklandı...

GÜZELOĞLU Sergisi Müzede


 İlginç Karikatürler Müzede Sergileniyor..

 Karikatürcü Cemalettin GÜZELOĞLU bir dönem gönderdiği mektup zarflarının üzerine çizdiği karikatürlerini gün ışığına çıkardı. Konak Belediyesi Neşe ve Karikatür Müzesi'nde açtığı sergi ile mizah severlerin beğenisine sundu. 

Kalabalık davetliler önünde açılan sergide, Konak Belediyesi Kültür Müdürü Salim Çetin ve çizer arkadaşları hazır bulundu.

Ulusal ve Uluslararası yarışmalarda 80’den fazla ödül kazanan çizer GÜZELOĞLU sergi hakkında şu bilgileri verdi; “Ben 1976 yılından bu yana, yani cep telefonu ve bilgisayarın bu kadar yaygınlaşmadığı dönemlerde yakınlarıma ve tanıdıklarıma, bayram ve yılbaşı kutlama kartlarımı mektuplar ile gönderirken, zarfların üzerine karikatürler çizerek postaya veriyordum. Karikatürleri serbest konularda ya da gönderdiğim kişilere uygun esprilerde çiziyor ve boyuyordum. Böylece zarfları karikatür çizme alanı olarak kullanıp, bu şekilde yüzlerce zarfın üzerine karikatür çizip gönderdim. Bu zarflardan sergi açma fikri oluştuğunda, zarf gönderdiğim kişilerden toplayabildiklerimle bu sergiyi oluşturdum. İlgi göreceğini umduğum bu sergime sanatseverleri bekliyorm” dedi.
'Zarflarda ki Karikatürler' sergisi 25 Şubat 2015’e kadar müzenin alt salonunda görülebilir.


Sergiden

Cemalettin GÜZELOĞLU

CartoonColors'da yayımlanan yazı, görsel ve videoların fikri sorumluluğu sahiplerine aittir.