23.12.2014

Zonguldak Sergi Odası Ödülleri SEZGİN Ve GÜRELLİ'ye Verildi

Zonguldak'ta Sergi Odası'nın kültür ve Sanat gönüllülerini desteklemek amacıyla koyduğu ödülü M. Çetin Sezgin ve Kutlu Gürelli aldı..

Bülent ECEVİT Üniversitesi
Güzel Sanatlar Fakültesi döneminde
Kutlu GÜRELLİ Atölyesinde
Çalışırken.

(Çizim: Mete Arif TOKMAK)

Bülent ECEVİT Üniversitesi’nde (BEÜ) görevli Yrd. Doç.Kutlu GÜRELLİ, Sergi Odası’nda üç ay boyunca gönüllü olarak öğrencilerinin dokuz (9) ayrı sergi ve söyleşisini gerçekleştirdi. 

BEÜ Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümü’nün ilk mezunları arasında 
yer alan öğrencileri aynı zamanda güncel sanatın Zonguldak’taki ilk örneklerini de sunmuş oldular. İstanbul ve Ankara’daki ortak sergilerde, yıl içinde Zonguldak'ta yapıtları sergilenen GÜRELLİ, şimdi Mardin Artuklu Üniversitesi’nde görev yapıyor. (Haber: Mete Arif TOKMAK)
---

Zonguldak'ta SergiOdası'nın kültür ve sanat gönüllülerini desteklemek amacıyla koyduğu ödülü M.Çetin SEZGİN ve Kutlu GÜRELLİ aldı.
Bu yıl yaşama veda eden gazeteci, araştırmacı Çetin SEZGİN  yerel Halkın Sesi gazetesinde sanat sayfasını hazırlıyor, Karaelmas Gazeteciler Derneği (KGD) yönetiminde bulunuyordu.
'Terim ve Tariflerle Hentbol Sözlüğü' ve 'Zonguldakspor 1966-1986' başlıklı yayınlanmış iki kitabı bulunan SEZGİN’in ayrıca; Zonguldak’ta Hentbol, Tiyatro ve Halkoyunları alanında sürdürdüğü, her biri kitap olmayı bekleyen araştırmaları vardı. SEZGİN daha önce 'HENTBOL' ve 'DÜDÜK' isimli iki dergi çıkarmış, 1960 sonrası Kilimli ve Zonguldak Halkevleri'nde 18 yıl çalışmıştı.

M. Çetin SEZGİN
(Çizim: Mete Arif TOKMAK)