11.12.2014

Karikatürcü Serdar SARI Yaşamını Yitirdi

Serdar SARI; Gırgır mizah dergisinde de yayınlanan karikatürlerinde Değer İSKENDER takma adını kullanıyordu..

1960 Mersin (İçel) doğumlu uluslararası endüstri, proje mühendisi, tasarımcı, yayıncı. 'Değer İskender' takma adıyla karikatürlerini yayınladı. 1977'de Ankara Fen Lisesi Biyoloji bölümünü bitirdi.

Serdar SARI; öğrenimini Boğaziçi Üniversitesi Matematik ve Endüstri Mühendisliği bölümlerinde tamamladı. Bir dönem Gırgır mizah dergisinde karikatürleri yayınlandı. SARI'nın 'İdeolojik Duygu' isimli bir albümü bulunuyor.
10 Aralık 2014 Çarşamba günü geçirdiği kalp krizi sonucu Ankara'da yaşama veda etti.

---
(08.12.2014 Tarihli Yazısı)
TARTIŞMA: YENİ POSTMODERN SOSYAL DÜZENLERDE MİZAHİ VE KARİKATÜREL ETKİLEŞİMLERİN YASALLANMASI GEREĞİ :

Usta ve büyük usta mizahçılar ile karikatürcüler "eğer dünyadaki aktüel, sosyal gelişmeleri, mesleki etkileşimleri ile ve yorumsal realizasyonları ile izlerlerse"; bu durumda, maalesef anayasaya aykırı olsa da; yapısal kültürel, dilbilimsel açıklamalar ile; belki de hem cumhurbaşkanlığına ve hem başbakanl...ığa "Behiç Ak" adlı geçmiş başkan arkadaşın gelmesi ve yeni başkentin "Akşehir, Aksaray" gibi bu sonuçsal sosyal stayükoya daha uygun kentlerden biri olması gerektiğinin bilincinde ve bilgisinde olabilmelidir.


İnsanların akıllarına bu ülkenin "Ak Saray" adlı yeni cumhurbaşkanlığı konutu ile ABD. başkanının "Beyaz Saray"ına yakınlaşmak istediği bu koşulsal, ortamsal halde Karikatürcüler Derneği Başkanlığı"nın Akşehir gibi bir kentte şube açıp aslen proje olarak cahil, gerici kesim için atasözleri sonrasında Nasrettin Hoca fıkraları ile donatılmış bir politikacı tipi olarak sunulmuş olan Necmettin Erbakan ile Fethullah Gülen"in Hasan Ali Yücel ve Doğramacı çizgisindeki vakıfsal doğruları olarak Behiç Ak gibi birisini orada ikamet ettirmesi halinde toplumsal etkileşimsel realitenin gelecekteki tarih kitaplarında nasıl geçebileceği gibi sorular gelebilmesi, normaldir.? 

https://www.facebook.com/sersardesk
https://plus.google.com/106540371169477884315/posts
http://www.vebidoo.com/serdar+sari
https://twitter.com/deerskender1Twitter Sayfa profilindeki açıklama yazısı:
Belki darbe sonrasındaki üniversiteler yerine
onun yayınları geçerli olabilir.
Ölseydi dünya şimdi ne olurdu,
ölebilir?


Gırgır Mizah Dergisi
Sayı: 322 Yıl: 1978
(Karikatür için Ali ŞUR'a teşekkürler)

Gırgır Mizah Dergisi
(Karikatür için Mizah Haber'e teşekkürler)