29.12.2014

Aşkın AYRANCIOĞLU ve Öğrencilerinden Söyleşi ve Sergi

Karikatürcü Aşkın AYRANCIOĞLU ve öğrencileri 26 Aralık 2014, Cuma günü Sinop Üniversitesi Boyabat İİB Fakültesi konferans salonunda üniversite öğrencileriyle karikatür üzerine söyleşi yaptı..


Aşkın AYRANCIOĞLU ve Öğrencilerinden Söyleşi ve Sergi
Ayrıca AYRANCIOĞLU ve öğrencileri Dağlar Umut AYRANCIOĞLU , Gülçin ÇALIŞKAN, Vasfiye Rabia ÇELİKEL, Sibel ÇINAR, Ayşe Esma DALLI, Melisa DEMİRCAN, Damla DİLEK, Serkan GÜDÜKOĞLU, Abdülhakim ORHANOĞLU, Rümeysa Gül TUNÇ, İrem UYSAL,ve Rana UYSAL'ın karikatürlerinden oluşan sergi de açıldı.

Söyleşi ve sergi Üniversite Hocaları ve öğrencilerinin yoğun ilgisiyle karşılandı…
Aşkın AYRANCIOĞLU söyleşiyle ilgili şunları söyledi:

"Genç Cumhuriyetçiler ve Demokrasi Kulübü'nün daveti üzerine gerçekleştirdiğimiz sergi ve söyleşi çok güzeldi... Karikatür tarihinden, sanattan, aşktan, emekten, direngenlikten... piyasa mizahından, karikatüre ihanet eden Salih Memecan'dan, yandaşlığa soyunan Yavuz Bingöl'den, Popüler kültür ürünü Tarkan'dan... evrensel ve görsel dille üretilen muhalif karikatürden söz ettik... yoğun katılımlı, soru ve yanıtlarla daha da zenginleşen söyleşimizi Şeyh Bedreddin'in sözüyle şöyle sonlandırdım: 'HAYATI VE DÜNYAYI KENDİ KÜÇÜK DÜNYALARI İLE SINIRLI TUTANLAR BİZİ ANLAMAZLAR...' Bizi anladığınız için teşekkür ederiz..." (Haber: aşkın AYRANCIOĞLU)