Cartoon Magazin, Union of World Cartoonists, (January, February, March 2018) PDF >......... 'Kitap Karikatürleri' sergisi 03 - 31 Mart 2018, Zonguldak >.......... Birol ÇÜN 40. sanat yılı karikatür sergisi. 20 Şubat - 17 Mart 2018. Konak Belediyesi Neşe ve Karikatür Müzesi, İzmir >.......... Yener ÇAKMAK karikatürleri sergisi. 10 Şubat-06 Mart. Karikatür Evi, Kadıköy.......... Muhittin KÖROĞLU ve Raşit YAKALI. Söyleşi 24 Şubat Cumartesi, 15:00, Karikatür Evi, Kadıköy.......... 'Terörizmin Sonu' karikatür yarışması yeni son tarih 1 Mart 2018, Tahran, İran........... 'Bizim Gazete' 18 Şubat 2018 Sayısı. PDF >.......... Ahmet Ümit AKKOCA karikatür sergisi. 3-28 Şubat 2018, İBB karikatür ve Mizah Merkezi, İstanbul.......... Cartoon Colors'a Haberlerinizi,..... Karikatürlerinizi,..... Portre Çizimlerinizi gönderebilirsiniz,..... Duyuru ve Reklamlarınız için irtibat kurabilirsiniz..

2017 Uluslararası En İyi Mizah Sanatçısı Ödülü Sonuçları

Çin Halk Cumhuriyeti'nin başkenti Pekin'de düzenlenen '2017 Uluslararası En İyi Mizah Sanatçısı Ödülü' sonuçları açıklandı...

'İnsan Hakları' Karikatür Yarışması Sonuçlandı


Birincilik Polonya'dan Grzegorz SZUMOWSKI'nin.. 










Türkiye Barolar Birliği'nin Karikatürcüler Derneği ile düzenlediği 'İnsan Hakları' konulu uluslararası karikatür yarışması sonuçlandı. Yarışmaya 60 ülkeden 420 karikatürcü 1720 karikatür ile katıldı.

Jürinin 15 Kasım 2014 Cumartesi günü yaptığı değerlendirmede birincilik ödülünü Polonya'dan Grzegorz SZUMOWSKI alırken, Yunanistan'dan Michael KOUNTOURIS ikinci ve Türkiye'den Muhammet ŞENGÖZ üçüncü oldu. (Kaynak)
- Yarışma Şartnamesi

Jüri
Ahmet AYKANAT, (Türkiye-Turkey)
Borislav STANKOVIC, (Sırbistan-Serbia)
Cem KOÇ, (Türkiye-Turkey)
Cumhur GAZİOĞLU, (Türkiye-Turkey)
Kürşat COŞGUN, (Türkiye-Turkey)
Metin PEKER, (Türkiye-Turkey)
Tonguç YAŞAR, (Türkiye-turkey)
Valentin DRUZHININ, (Rusya-Russia)

Ödül Kazananlar
1- Grzegorz SZUMOWSKI, Polonya-Poland
2- Michael KOUNTOURIS, Yunanistan-Greece
3- Muhammet ŞENGÖZ, Türkiye-Turkey




1. lik Ödülü 
Grzegorz SZUMOWSKI

Polonya-Poland


2.lik Ödülü
Michael KOUNTOURIS
Yunanistan-G
reece


3.lük Ödülü
Muhammet ŞENGÖZ
Türkiye-Turkey




CartoonColors'da yayımlanan yazı, görsel ve videoların fikri sorumluluğu sahiplerine aittir.