27.11.2014

2. KalDer Bursa Ulusal Karikatür Yarışması

KalDer Bursa Şubesi ve Anadolu Karikatürcüleri Derneği işbirliği Ulusal Karikatür Yarışması..
2. KalDer Bursa Ulusal Karikatür Yarışması

Bursa / Türkiye
(National)
20 Ocak 2015
( P )

KalDer Bursa Şubesi ve Anadolu Karikatürcüleri Derneği işbirliği Ulusal Karikatür Yarışması..
KalDer Bursa Şubesi ve Anadolu Karikatürcüleri Derneği işbirliğinde 17-18 Nisan 2015 tarihlerinde Bursa’da gerçekleştirilecek olan 13. Kalite ve Başarı Sempozyumu kapsamında ikinci kez Ulusal Karikatür Yarışması düzenlenmiştir.
Yarışmanın konusu; Sempozyumun ana teması olan 'Mükemmelliğe Yolculuk?' başlığı seçilmiştir.

'Mükemmelliğe Yolculuk?' başlığı neyi vurguluyor?
-  Başka bir dünyada yaşıyoruz artık. Dünün şartları bugünün şartlarına hiç benzemiyor.
-  Mükemmeli arayış kaçınılmaz.
-  Ekonomide, teknolojide, sosyal yaşamda, kültürler arası diyaloglardaki gelişmeler ve ilerlemeler, hızlı tüketim alışkanlıkları, her an karşımıza çıkabilen riskler, krizler, doğal kaynakların hızla azalması ile karşı karşıyayız.
-  Bu durumlar bize uzun zamandır hayata farklı açılardan bakmamızı, yaşam ve iş şekillerimizi kimi zaman değiştirmemizi ve sürekli ilerlememiz gerektiğini belirtiyor.
-  Ülkemiz ve kurumlarımız, bireyler; dünya genelindeki eğilimlerin yarattığı fırsat ve tehlikeler karşısında nasıl bir yerde olacağını belirlemek ve yaşanabilir bir gelecek için mükemmellik yolculuğuna durmaksızın devam ediyor.
-  Farkındalık yaratmanın, rekabette öne geçmenin kurumsal formülleri, katılımcı yönetim stratejileri, sınırlı kaynakların verimli kullanılmasının yöntemleri, yetenek yönetimi, toplumun dezavantajlı kesimlerinin sosyal hayata katılması için sunulan fırsatlar, eksiklikler, kurumsal mükemmellik için sürdürülebilirlik sempozyumda ele alınacak. 

Yarışma ulusal çapta olup amatör, profesyonel tüm karikatürcülere açıktır. Yarışma şartnamesi ekte sunulmuştur. Tüm ilgililer ve sanatseverlerin bilgisine sunarız.

1- Konu: 'Mükemmelliğe Yolculuk'
2- Son gönderim tarihi: 20 Ocak 2015 Salı
3- Yarışma ulusal çapta olup amatör, profesyonel tüm karikatürcülere açıktır.
4- Katılım: En fazla üç karikatür, e-posta ile 300 dpi jpg formatında, A4 boyutunda bursa@kalder.org adresine ya da posta ile KalDer Bursa Şubesi Fethiye Mah. Sanayi cad. No:317/2 Nilüfer Bursa adresine gönderilebilir.
5- Gönderilen karikatürler yayınlanmış olabilir. Ancak başka bir yarışmada ödül almamış olmalıdır. Çalıntı ve benzerlik tespiti için gönderilen karikatürler www.kalder.org web sitesinde 24.01.2015-08.02.2015 tarihleri arasında yayınlanacaktır. Bu tarihten sonra yapılacak itirazlar dikkate alınmayacaktır.
6- Yarışmaya gönderilen karikatürler KalDer’in organizasyonlarında (afiş, kitap, albüm, kartpostal, broşür, davetiye, sergi vs) basılıp kullanılabilecek, internet ortamında yayınlanabilecektir. Eserlerden birisi 17-18 Nisan 2015 tarihlerinde Bursa’da düzenlenecek olan 13. Kalite ve Başarı Sempozyumu’nun ana görseli olarak kullanılabilecektir. Bunun dışında tüm yayın hakları eser sahibine aittir. Yarışmaya eser gönderen sanatçı bu şartları kabul etmiş sayılır.

7- Ödüller:
- Birincilik Ödülü 3.000 TL ve Plaket
- İkincilik Ödülü 1.500 TL ve Plaket
- Üçüncülük Ödülü 500 TL ve Plaket
- Üç adet mansiyon plaketi
- Anadolu Karikatürcüler Derneği Özel Ödülü (plaket).
Ödül kazanan sanatçılara para ödülü ve plaketleri 2015 Mart ayı içerisinde gönderilecektir.
8- Aşağıdaki jüri üyeleri 09 Şubat 2015 Pazartesi günü toplanacak ve sonuçları 10 Şubat 2015 Salı günü açıklayacaktır.
9- Yarışmanın ilk sergisi 17-18 Nisan 2015 tarihlerinde Bursa’da 13. Kalite ve Başarı Sempozyumu organizasyonunda açılacaktır. KalDer diğer şehirlerdeki şubelerinin etkinliklerinde sergi açabilecektir
.
Jüri Üyeleri;
- Ahmet AYKANAT, Karikatürcü
- Mehmet Kahraman, Karikatürcü
- Cüneyt ŞENYAVAŞ, Karikatürcü
- Kemal AKKOÇ, Karikatürist
- Halit KURTULMUŞ, Karikatürcü
- KalDer temsilcisi
- KalDer temsilcisi.

Organizasyon Sorumlusu : Arzu ÖZEL
bursa@kalder.org
0224 241 60 10
KalDer Bursa Şubesi
Fethiye Mah. Sanayi Cad. No:317/2 
Nilüfer Bursa

- Web
- 1. Yarışma Sonuçları


Ödüller - 2013