Birol ÇÜN 40. sanat yılı karikatür sergisi. 20 Şubat - 17 Mart 2018. Konak Belediyesi Neşe ve Karikatür Müzesi, İzmir.......... Yener ÇAKMAK karikatürleri sergisi. 10 Şubat-06 Mart. Karikatür Evi, Kadıköy.......... Muhittin KÖROĞLU ve Raşit YAKALI. Söyleşi 24 Şubat Cumartesi, 15:00, Karikatür Evi, Kadıköy.......... 'Terörizmin Sonu' karikatür yarışması yeni son tarih 1 Mart 2018, Tahran, İran........... 'Bizim Gazete' 18 Şubat 2018 Sayısı. PDF >.......... Ahmet Ümit AKKOCA karikatür sergisi. 3-28 Şubat 2018, İBB karikatür ve Mizah Merkezi, İstanbul.......... Cartoon Colors'a Haberlerinizi,..... Karikatürlerinizi,..... Portre Çizimlerinizi gönderebilirsiniz,..... Duyuru ve Reklamlarınız için irtibat kurabilirsiniz..

2017 Uluslararası En İyi Mizah Sanatçısı Ödülü Sonuçları

Çin Halk Cumhuriyeti'nin başkenti Pekin'de düzenlenen '2017 Uluslararası En İyi Mizah Sanatçısı Ödülü' sonuçları açıklandı...

4.10.2014

Modern Zaman İlişkilerini Anlatan Bir Animasyon; 'Chick'

Chick: Aşk ile Şehvetin Birbiriyle Karıştırıldığı Modern Zaman İlişkilerini Eleştiren Kısa bir Animasyon..Polonyalı animasyon yönetmeni Michal SOCHA, 'Chickisimli sıradışı bir animasyonla modern zaman ilişkilerine eleştirel bir bakış açısı getirir. 
Animasyonda bir kadın bir erkekle tanışır, akşam yemeğine çıkarlar dans ederler ve gece birlikte eve dönerler. 

Sabah kalktığındaysa istediğini elde eden erkek yavaş yavaş, sinsice odadan kaçmaya çalışır. Fakat kadın ondan bi’şey almıştır (Ne olduğunu farkeden yorum yapabilir). 
Erkek evden çıkarken kapıda bir sürü erkeğin sırada olduğunu gösterir yönetmen. Burada da yine çok ince bir mesaj veriliyor, özellikle kadınlara.

(Kaynaklar):
'Chick'


CartoonColors'da yayımlanan yazı, görsel ve videoların fikri sorumluluğu sahiplerine aittir.