Yarışma / Contest

13.10.2014

'Hands Up!.. Do Not Shoot!..'


ABD'nin Missouri (Ferguson) eyaletinde 09 Ağustos 2014'de siyahi genç Michael BROWN (18) beyaz bir polis tarafından öldürülmüştü..

Aynı yere 16 km uzaklıktaki Shaw semtinde bu kez 11 Ekim 2014'de 18 yaşındaki siyahi genç Vonderrit MYERS yine beyaz bir polis tarafından öldürüldü..

Pazartesi 13.10.2014 CartoonColors
Ağustos ayında Ferguson'da silahsız siyahi genç Michael BROWN'un, (görgü tanıklarına göre) elleri havadayken, polise teslim olduğu sırada polis memuru Darren WILSON tarafından öldürülmesinin ardından protesto gösterileri başlamıştı. Polis ise, BROWN'ın memurla kavga ettiği sırada öldürüldüğünü savunuyor. 

Çıkan çatışmalar nedeniyle bölgede olağanüstü güvenlik önlemleri alınmış, sokağa çıkma yasağı ilan edilmiş ve Başkan Barack OBAMA açıklama yapmak zorunda kalmıştı. Vali ise, göstericilere tanıdık bir sıfat takmıştı: ‘Çapulcular’. 
Olayların ve gösterilerin sürdüğü günlerde, kendisine bıçak çektiğini iddia eden bir polis memuru da bir başka siyahi bir göstericiyi öldürmüştü.

St. Louis'de 11 Ekim gecesi; bu kez görevde olmayan bir polis memuru siyahi bir genci daha vurarak öldürdü. Michael BROWN'ın öldürüldüğü Ferguson'a 16 kilometre uzaklıktaki Shaw semtinde meydana gelen olayda; St. Louis Polisi, Vonderrit MYERS isimli 18 yaşındaki siyahi gencin silahlı olduğunu ve güvenlik güçlerine 3 el ateş ettiğini ileri sürdü. Gencin yakınları ise siyahi gencin elinde sandviç olduğunu ve polisin bunu silah sanarak ateş ettiğini savundu.
(Cartoon of Cover: Source)


---

(Foto Source)
(M. BROWN, Photo Source)
(V. MYERS, Photo Source)

---

John COLE
USA
30.11.2014


Steve SACK

 Jon KUDELKA,
(Australian)

Bennet

(Source)

(Photo Source)

(Soutce)

(Soutce)

(Soutce)


-Obama, şimdi ne yapıyor?
-Ellerini kaldırdı ve Irak'a Ferguson Polisi dağıtıyor.

(Source)

!Ferguson Polis departmanı kıyafetleri'
Gündüz - Fazla Mesai - Hafta Sonu
(Source)

Resim yazısı ekle
(Source)

 Patrick CHAPPATTE
(Source)

 Steve SACK(Source)

Stive ARTLEY
(Source)

Jimmy MARGULIES
(Source)

(Source)

(Sourve)

(Source)

 Taylor JONES
(Source)

Rick McKEE
(Source)

(Scott Olson,  Getty Images News)


(Source)


(Source)

(Source)

(Source)

(Source)

(Source)

 Paul FELL
(Source)

(Source)

(Source)

Whitney CURTIS
(Source)

(Source)

(Source)

(Source)
---