Yener ÇAKMAK karikatürleri sergisi. 10 Şubat-06 Mart. Karikatür Evi, Kadıköy.......... Muhittin KÖROĞLU ve Raşit YAKALI. Söyleşi 24 Şubat Cumartesi, 15:00, Karikatür Evi, Kadıköy.......... 'Terörizmin Sonu' karikatür yarışması yeni son tarih 1 Mart 2018, Tahran, İran........... 'Bizim Gazete' 18 Şubat 2018 Sayısı. PDF >.......... Ahmet Ümit AKKOCA karikatür sergisi. 3-28 Şubat 2018, İBB karikatür ve Mizah Merkezi, İstanbul.......... Cartoon Colors'a Haberlerinizi,.......... Karikatürlerinizi,.......... Portre Çizimlerinizi gönderebilirsiniz,.......... Duyuru ve Reklamlarınız için irtibat kurabilirsiniz..

2017 Uluslararası En İyi Mizah Sanatçısı Ödülü Sonuçları

Çin Halk Cumhuriyeti'nin başkenti Pekin'de düzenlenen '2017 Uluslararası En İyi Mizah Sanatçısı Ödülü' sonuçları açıklandı...

24.10.2014

Çizdiği Karikatür Nedeniyle Yargılanan Musa KART Beraat Etti!..


Dönemin başbakanına 'Hakaret' ettiği gerekçesiyle, 9 yıl 10 ay hapis istemiyle hakkında dava açılan karikatürcü Musa KART dün yargıç karşısına çıktı..Savunmasında; "Çizdim ama hakaret kastıyla değil, sadece gerçekleri yansıtmak kaygısıyla...Tam da şu anda bir karikatürün içinde olduğumuzu düşünüyorum' diyen KART için savcı, 'Atıl Suç' oluşmadığı gerekçesiyle beraatini istedi. 
Mahkeme suçun şartları oluşmadığından KART'ın beraatine karar verdi.

2013 yılında Türkiye’nin gündemini sarsan 17 ve 25 Aralık yolsuzluk soruşturmalarına adı karışan 209 şüpheli hakkında takipsizlik kararı verilirken; yolsuzluk ve rüşvet iddialarını çizgisiyle eleştiren Cumhuriyet Gazetesi çizeri Musa KART, ERDOĞAN’a 'Basın Yoluyla Hakaret Ettiği' gerekçesiyle hakkında dava açılmıştı. 
9 yıl 10 ay hapis istemiyle yargılanan KART, dün İstanbul 2. Asliye Ceza Mahkemesi’nde yargı önüne çıktı.

- Musa KART'ın Tam Savunma Metni
- İlgili Haber
- Musa KART/Vikipedi
- Dava konusu olmuş R. T. ERDOĞAN karikatürleri
Davaya Konu Olan Karikatür
Musa KART
Cumhuriyet Gazetesi
(01 Şubat 2014)

Musa KART
(Karikatürcü)
CartoonColors'da yayımlanan yazı, görsel ve videoların fikri sorumluluğu sahiplerine aittir.