Yener ÇAKMAK karikatürleri sergisi. 10 Şubat-06 Mart. Karikatür Evi, Kadıköy.......... Muhittin KÖROĞLU ve Raşit YAKALI. Söyleşi 24 Şubat Cumartesi, 15:00, Karikatür Evi, Kadıköy.......... 'Terörizmin Sonu' karikatür yarışması yeni son tarih 1 Mart 2018, Tahran, İran........... 'Bizim Gazete' 18 Şubat 2018 Sayısı. PDF >.......... Ahmet Ümit AKKOCA karikatür sergisi. 3-28 Şubat 2018, İBB karikatür ve Mizah Merkezi, İstanbul.......... Cartoon Colors'a Haberlerinizi,.......... Karikatürlerinizi,.......... Portre Çizimlerinizi gönderebilirsiniz,.......... Duyuru ve Reklamlarınız için irtibat kurabilirsiniz..

2017 Uluslararası En İyi Mizah Sanatçısı Ödülü Sonuçları

Çin Halk Cumhuriyeti'nin başkenti Pekin'de düzenlenen '2017 Uluslararası En İyi Mizah Sanatçısı Ödülü' sonuçları açıklandı...

8.09.2014

Zeki BEYNER.. Ölümünün 12'nci Yılı


Zeki BEYNER,1930 yılında İstanbul'da doğdu (Nüfus kağıdında 05-03-1930/Kayseri de doğduğu yazmaktadır)..

İlköğreniminden sonra bir süre ortaokula ve sanat okuluna devan eden BEYNER, maddi nedenler yüzünden tahsilini yarım bırakarak fabrikalarda çalışmıştır. Gençlik yılları çok sıkıntılı bir yaşam içinde geçen daha çocukluk yıllarında parklarda testi ile su satarak yaşamaya çalışan Zeki BEYNER bir süre de tabelacılık yapmıştır. İlk karikatürü 1955 yılında 'Akbaba' dergisinde yayımlandı. 

Karikatürcü olmasını Zeki BEYNER şöyle anlatıyor: "Küçük yaşımdan başlayarak yüzümde bir sürü çizgi belirdi. Bu da çizgi adamı olacağımı gösterdiğinden olsa gerek, ben de karikatürcü oldum.." 

'Yeni İstanbul', 'Tef', 'Zübük', 'Taş' ve 'Taş ve Karikatür', 'Papağan', 'Pardon', 'Son Saat', 'Akbaba' ve 'Çivi' , 'Çarşaf' dergi ve gazetelerinde çalışmıştır. BEYNER bekardı...            
Usta kalem Zeki BEYNER 1930 yılında başlayan bir yaşam serüvenini 07.09.2002 tarihinde noktaladı...

(Kaynak; Karikatürcüler Derneği)Zeki BEYNER
(Çizim; Öznur KALENDER)

CartoonColors'da yayımlanan yazı, görsel ve videoların fikri sorumluluğu sahiplerine aittir.