Birol ÇÜN 40. sanat yılı karikatür sergisi. 20 Şubat - 17 Mart 2018. Konak Belediyesi Neşe ve Karikatür Müzesi, İzmir.......... Yener ÇAKMAK karikatürleri sergisi. 10 Şubat-06 Mart. Karikatür Evi, Kadıköy.......... Muhittin KÖROĞLU ve Raşit YAKALI. Söyleşi 24 Şubat Cumartesi, 15:00, Karikatür Evi, Kadıköy.......... 'Terörizmin Sonu' karikatür yarışması yeni son tarih 1 Mart 2018, Tahran, İran........... 'Bizim Gazete' 18 Şubat 2018 Sayısı. PDF >.......... Ahmet Ümit AKKOCA karikatür sergisi. 3-28 Şubat 2018, İBB karikatür ve Mizah Merkezi, İstanbul.......... Cartoon Colors'a Haberlerinizi,..... Karikatürlerinizi,..... Portre Çizimlerinizi gönderebilirsiniz,..... Duyuru ve Reklamlarınız için irtibat kurabilirsiniz..

2017 Uluslararası En İyi Mizah Sanatçısı Ödülü Sonuçları

Çin Halk Cumhuriyeti'nin başkenti Pekin'de düzenlenen '2017 Uluslararası En İyi Mizah Sanatçısı Ödülü' sonuçları açıklandı...

21.09.2014

Pazar Şakası


İzmir Karikatürcüler Platformu Paf Takımı Üyesi, ayrıca sergiler sorumlusu İlker Nazcan arkadaşımızın benzeri ile Umut kardeşimiz sergi standında pişti oldu..Geçenlerde İEF Sergimizde müthiş bir  'SMILAR'- 'BENZER' olayına tanıklık ettik. Buradan karikatür benzerlerini bulmak için uğraşan yerli, yabancı çizer dostlara sesleniyorum; Sıkıysa KARİKATÜRCÜ benzeri bulun göreyim sizi?!.."

Ben öyle arayıp- tarayıp, yüzlerce albüm, cd karıştırıp, bilgisayarda gözlerimi sulandırana kadar uğraşı falan da vermedim. Kısmet ayağıma geldi!

İzmir Karikatürcüler Platformu Paf Takımı Üyesi, ayrıca sergiler sorumlusu İlker NAZCAN arkadaşımızın benzeri ile Umut kardeşimiz sergi standında pişti oldu. Size kıyak yaptım, 2 bonus saçlı kardeşimizi yan yana fotoğrafladım. 

"Aaaa hiç benzemiyor!" demeyin!...
İşte yılın olayında benzerlikler: Tam 145.306’şar adet saç teli var. (üşenmedik tek tek saydık.) Üstelik kullandıkları şampuan markası da ayni. Saç uzunlukları da ayni boy. (Farklı berbere gitseler de Allahın işi işte.

Aaaa.. tişörtleri de ayni renk. (Desenleri farklı olsa da kesin ayni mağazadan almışlar.) Boy farkı var demeyin. (Zaten karikatür benzerleri hep ayni boyda mı çizilmiş?) İkisi de gülerek boz vermişler. ( pes yani çocuklar resmen gülümsemelerinizi çalmışsınız?!!
Fotoğrafın altı gözükmüyor. Pantolonlarının rengi ayniiii… ayakkabılarının numaraları ayniiii…

Kısaca bırakın bu SMILAR- BENZER Karikatür bulacağım ayaklarını, tekrarlıyorum sıkıysa KARİKATÜRCÜ benzeri bulun öpeyim siziJ))
(Mustafa YILDIZ)
CartoonColors'da yayımlanan yazı, görsel ve videoların fikri sorumluluğu sahiplerine aittir.