Birol ÇÜN 40. sanat yılı karikatür sergisi. 20 Şubat - 17 Mart 2018. Konak Belediyesi Neşe ve Karikatür Müzesi, İzmir.......... Yener ÇAKMAK karikatürleri sergisi. 10 Şubat-06 Mart. Karikatür Evi, Kadıköy.......... Muhittin KÖROĞLU ve Raşit YAKALI. Söyleşi 24 Şubat Cumartesi, 15:00, Karikatür Evi, Kadıköy.......... 'Terörizmin Sonu' karikatür yarışması yeni son tarih 1 Mart 2018, Tahran, İran........... 'Bizim Gazete' 18 Şubat 2018 Sayısı. PDF >.......... Ahmet Ümit AKKOCA karikatür sergisi. 3-28 Şubat 2018, İBB karikatür ve Mizah Merkezi, İstanbul.......... Cartoon Colors'a Haberlerinizi,..... Karikatürlerinizi,..... Portre Çizimlerinizi gönderebilirsiniz,..... Duyuru ve Reklamlarınız için irtibat kurabilirsiniz..

2017 Uluslararası En İyi Mizah Sanatçısı Ödülü Sonuçları

Çin Halk Cumhuriyeti'nin başkenti Pekin'de düzenlenen '2017 Uluslararası En İyi Mizah Sanatçısı Ödülü' sonuçları açıklandı...

"Otomobil'siz" Karikatürler


Avrupa Hareketlilik Haftası Kapsamında gerçekleşecek olan bir dizi etkinlik için 16 Eylül 2014 Salı günü start veriliyor..
Tarihi Havagazı Fabrikası’ında 'Sürdürülebilir Ulaşım' Konulu Panele, İstanbul, Ankara ve İzmir'den katılan birçok değerli öğretim görevlisi ve uzman bir araya geliyor. 

Yrd. Doç.Dr. Kevser ÜSTÜNDAĞ, Erhan ÖNCÜ, Prof.Dr. Ebru ÇUBUKÇU, ve Yrd. Doç. Dr. Koray Velibeyoğlu, Taceddin Kınay'ın moderatörlüğünde sürdürülebilir ulaşım ve
hareketlilik üzerine konuşacaklar. 

Saat 18.00’da Yaşar Üniversitesi'nin Gitar Trio Konseri'nin ardından başlayacak panelden sonra, “Otomobil- siz” konulu karikatür sergisi, saat 20.00’da yapılacak kokteyl ile açılacaktır. İzmir Karikatürcüler Platformu tarafından hazırlanan sergiye, 15 çizer 20 karikatür ile katılıyor. 

Sergide yer alan çizerler: 
Bayram BAĞCI
Cem GÜZELOĞLU
Cemil AÇIKKOL
Eflatun Nuri ERKOÇ
Eray ÖZBEK
İrfan ÖZÜDOĞRU
Lütfü ÇAKIN
Mehmet Saim BİLGE
Mehmet ZEBER
Menekşe ÇAM
Murat ASIN
Mustafa YILDIZ
Mümin DURMAZ
Ömer ÇAM
Turan İYİGÜN.21 Eylül’e kadar Tarihi Havagazı Fabrikası’nda sergilenecek olan karikatürler 22 Eylül’de İzmir Otomobilsiz Kent Günü için hazırlanan Alsancak, Plevne Bulvarına taşınacaktır. Gün boyu konserler, tiyatro gösterileri, defileler, dans gösterileri, spor etkinlikleri, resim ve fotoğraf sergileri açılacak olan etkinlikte, atölye çalışmaları da yapılacaktır. Karikatür Atölyesini Mustafa Yıldız, Resim Atölyesini Tolga Sakarya sürdürecektir.
(Haber; Mustafa YILDIZ)

CartoonColors'da yayımlanan yazı, görsel ve videoların fikri sorumluluğu sahiplerine aittir.