'Meslekte İz Bırakanlar' Toplantısında SELÇUK Kardeşler Anıldı.

🔴Gazeteci İlhan SELÇUK ve karikatürist Turhan SELÇUK anıldı. Türkiye Gazeteciler Cemiyeti (TGC) üyelerinden ve Cumhuriyet Gazetesi’nin imtiyaz sahiplerinden gazeteci İlhan SELÇUK ile karikatürist Turhan SELÇUK;'Meslekte İz Bırakanlar' Toplantısında SELÇUK Kardeşler Anıldı..

Gazeteci İlhan SELÇUK ve karikatürcü Turhan SELÇUK anıldı. Türkiye Gazeteciler Cemiyeti (TGC) üyelerinden ve Cumhuriyet Gazetesi’nin imtiyaz sahiplerinden gazeteci İlhan SELÇUK ile karikatürist Turhan SELÇUK; cemiyetin 'Meslekte İz Bırakanlar' toplantılarının onbirincisinde anıldı..


Türkiye Gazeteciler Cemiyeti (TGC) üyelerinden ve Cumhuriyet Gazetesi’nin imtiyaz sahiplerinden gazeteci İlhan SELÇUK ile karikatürist Turhan SELÇUK; cemiyetin 'Meslekte İz Bırakanlar' toplantılarının 11'incisinde anıldı.

Toplantıya; TGC Başkanı Turgay OLCAYTO, TGC önceki Başkanı, Cumhuriyet Vakfı Başkanı ve Cumhuriyet Gazetesi yazarı Orhan ERINÇ, Turhan SELÇUK’un eşi Ruhan SELÇUK, gazeteci Miyase İLKNUR, karikatürcü Kamil MASARACI ve Gazeteci Şükran SONER katıldılar. 

Toplantıda Ruhan SELÇUK "Bir ömürlük, çizgili ve yazılı bir yaşam mücadelesi. Turhan ve İlhan Selçuk kardeşler… Toplumsal hayatı, insanları aydınlatma adına bize anlatmaya çalıştılar. Şimdi aramızda değiller; ama eserleriyle her zaman yanı başımızda olacaklar” diye konuştu.  ⬤
---------------
(Kaynak; Cumhuriyet Gazetesi)

Turhan SELÇUK & İlhan SELÇUK