Cartoon Magazin, Union of World Cartoonists, (January, February, March 2018) PDF >......... 'Kitap Karikatürleri' sergisi 03 - 31 Mart 2018, Zonguldak >.......... Birol ÇÜN 40. sanat yılı karikatür sergisi. 20 Şubat - 17 Mart 2018. Konak Belediyesi Neşe ve Karikatür Müzesi, İzmir >.......... Yener ÇAKMAK karikatürleri sergisi. 10 Şubat-06 Mart. Karikatür Evi, Kadıköy.......... Muhittin KÖROĞLU ve Raşit YAKALI. Söyleşi 24 Şubat Cumartesi, 15:00, Karikatür Evi, Kadıköy.......... 'Terörizmin Sonu' karikatür yarışması yeni son tarih 1 Mart 2018, Tahran, İran........... 'Bizim Gazete' 18 Şubat 2018 Sayısı. PDF >.......... Ahmet Ümit AKKOCA karikatür sergisi. 3-28 Şubat 2018, İBB karikatür ve Mizah Merkezi, İstanbul.......... Cartoon Colors'a Haberlerinizi,..... Karikatürlerinizi,..... Portre Çizimlerinizi gönderebilirsiniz,..... Duyuru ve Reklamlarınız için irtibat kurabilirsiniz..

2017 Uluslararası En İyi Mizah Sanatçısı Ödülü Sonuçları

Çin Halk Cumhuriyeti'nin başkenti Pekin'de düzenlenen '2017 Uluslararası En İyi Mizah Sanatçısı Ödülü' sonuçları açıklandı...

İzmir Fuarında Çizerlerin 2'inci ve 3'üncü Günü


İEF’de 56 çizerin katıldığı ‘ÇİZMİR’ adlı karikatür sergisi ziyaretçi akınına uğruyor..
2. ve 3. gün standa Eray ÖZBEK, Tufan SELÇUK, Turan İYİGÜN, Menekşe ÇAM, Cem ÇEVİKAYAK, Özhan MERCAN, Murat ARSLAN, Hüseyin CİVLEZ, ailesiyle gelen Özge ULU, yine Neşe ve Karikatür Atölyesinin kıdemli öğrencileri Buket ve Aykut
BECEREN kardeşler aileleriyle gelen arasındaydı. Neşe ve Karikatür Müzesi Müdürü Pınar ÇEVİK’de ziyaretleriyle standı yalnız bırakmadı.

İzmir Karikatürcüler Platformu’na her geçen gün yeni arkadaşların katıldığını belirten Mustafa YILDIZ:”Fuarda saflara katılan Yıldırım Yıldırımöz ve Fırat Saraç artık etkinliklerimizde yer alacak. Yine onlarca,  yeni genç kardeşimiz önümüzdeki dönem karikatür atölyelerinde aramızda olacak. İzmir adeta 'Karikatürcüler Ordusu’ olmaya aday! Basın ve TV ilgi göstermeye devam ediyor. Dün ve bugün birçok yerel ve ulusal gazetelerin ege eklerlerinde yer aldık. 2 kanalda canlı yayın konuğu olacağız” dedi.

Ayten KÖSE, Birol ÇÜN, İlker NAZCAN, Kenan YOLDAŞ ve Mustafa YILDIZ her gün stant nöbetlerine devam ediyor. İzmir’in mizah dergileri ve karikatür albümleri bulunan standda portre karikatür çiziliyor.
(Haber; Mustafa YILDIZ)
CartoonColors'da yayımlanan yazı, görsel ve videoların fikri sorumluluğu sahiplerine aittir.