1.09.2014

İzmir Fuarında Çizerlerin 2'inci ve 3'üncü Günü

İEF’de 56 çizerin katıldığı ‘ÇİZMİR’ adlı karikatür sergisi ziyaretçi akınına uğruyor..


İzmir Fuarında Çizerlerin 2'inci ve 3'üncü Günü
2. ve 3. gün standa Eray ÖZBEK, Tufan SELÇUK, Turan İYİGÜN, Menekşe ÇAM, Cem ÇEVİKAYAK, Özhan MERCAN, Murat ARSLAN, Hüseyin CİVLEZ, ailesiyle gelen Özge ULU, yine Neşe ve Karikatür Atölyesinin kıdemli öğrencileri Buket ve Aykut
BECEREN kardeşler aileleriyle gelen arasındaydı. Neşe ve Karikatür Müzesi Müdürü Pınar ÇEVİK’de ziyaretleriyle standı yalnız bırakmadı.

İzmir Karikatürcüler Platformu’na her geçen gün yeni arkadaşların katıldığını belirten Mustafa YILDIZ:Fuarda saflara katılan Yıldırım Yıldırımöz ve Fırat Saraç artık etkinliklerimizde yer alacak. Yine onlarca,  yeni genç kardeşimiz önümüzdeki dönem karikatür atölyelerinde aramızda olacak. İzmir adeta 'Karikatürcüler Ordusu’ olmaya aday! Basın ve TV ilgi göstermeye devam ediyor. Dün ve bugün birçok yerel ve ulusal gazetelerin ege eklerlerinde yer aldık. 2 kanalda canlı yayın konuğu olacağız” dedi.

Ayten KÖSE, Birol ÇÜN, İlker NAZCAN, Kenan YOLDAŞ ve Mustafa YILDIZ her gün stant nöbetlerine devam ediyor. İzmir’in mizah dergileri ve karikatür albümleri bulunan standda portre karikatür çiziliyor. (Haber; Mustafa YILDIZ)