Birol ÇÜN 40. sanat yılı karikatür sergisi. 20 Şubat - 17 Mart 2018. Konak Belediyesi Neşe ve Karikatür Müzesi, İzmir.......... Yener ÇAKMAK karikatürleri sergisi. 10 Şubat-06 Mart. Karikatür Evi, Kadıköy.......... Muhittin KÖROĞLU ve Raşit YAKALI. Söyleşi 24 Şubat Cumartesi, 15:00, Karikatür Evi, Kadıköy.......... 'Terörizmin Sonu' karikatür yarışması yeni son tarih 1 Mart 2018, Tahran, İran........... 'Bizim Gazete' 18 Şubat 2018 Sayısı. PDF >.......... Ahmet Ümit AKKOCA karikatür sergisi. 3-28 Şubat 2018, İBB karikatür ve Mizah Merkezi, İstanbul.......... Cartoon Colors'a Haberlerinizi,..... Karikatürlerinizi,..... Portre Çizimlerinizi gönderebilirsiniz,..... Duyuru ve Reklamlarınız için irtibat kurabilirsiniz..

2017 Uluslararası En İyi Mizah Sanatçısı Ödülü Sonuçları

Çin Halk Cumhuriyeti'nin başkenti Pekin'de düzenlenen '2017 Uluslararası En İyi Mizah Sanatçısı Ödülü' sonuçları açıklandı...

9.09.2014

Güngör KABAKÇIOĞLU 81 Yaşında


“Kendimi bildim bileli çizerim. Kağıt kalem elde hep çizerim (…). Karikatüre portre ile başladım. Çevremde aile dostlarımızın, politikacıların, iş adamlarının portrelerini çizdim..Güngör KABAKÇIOĞLU 09 Eylül 1933 doğumlu. Devlet Güzel Sanatlar Akademisi'nde Resim ve Mimarlık Bölümü'nde eğitim gördü. 1961 yılında Yüksek Mimarlık Bölümü'nden mezun oldu. Pek çok mimari esere imza atan KABAKÇIOĞLU, 'Tercüman', 'Akşam', 'Güneş', 'Yeni Yüzyıl' gazetelerinde karikatürler çizdi. Mimarlık, resim ve karikatür yarışmalarında ödüller alan ve jüri üyeliklerinde bulunan KABAKÇIOĞLU 'nun Karikatür Albümü ve Portreler adında iki kitabı daha vardır. 

Suluboya, yağlı boya resimler. Kağıt üzerine, tuval üzerine, tahtaya, taşa her türlü malzeme ile her türlü teknikle bitip tükenmek bilmez bir enerji ve yaratıcılıkla yapılan çalışmalar.
Binlerce desen, karikatür, çizim, resim, özgün baskı, kolaj, dekupe …. bir çok farklı alanda ürün veren bir sanatçı oldu.

Güngör KABAKÇIOĞLU 27 Haziran 2011'de 78 yaşında iken yaşama veda etti.

(Kaynaklar);
-->> Karikatürcüler Derneği
-->> Şahan NOYAN
-->> Anılar


Güngör KABAKÇIOĞLU
Karikatürcü
(09.09.1933 - 27.06.2011 )

Güngör KABAKÇIOĞLU
(ÇizimŞahan NOYAN
)

CartoonColors'da yayımlanan yazı, görsel ve videoların fikri sorumluluğu sahiplerine aittir.