Yener ÇAKMAK karikatürleri sergisi. 10 Şubat-06 Mart. Karikatür Evi, Kadıköy.......... Muhittin KÖROĞLU ve Raşit YAKALI. Söyleşi 24 Şubat Cumartesi, 15:00, Karikatür Evi, Kadıköy.......... 'Terörizmin Sonu' karikatür yarışması yeni son tarih 1 Mart 2018, Tahran, İran........... 'Bizim Gazete' 18 Şubat 2018 Sayısı. PDF >.......... Ahmet Ümit AKKOCA karikatür sergisi. 3-28 Şubat 2018, İBB karikatür ve Mizah Merkezi, İstanbul.......... Cartoon Colors'a Haberlerinizi,.......... Karikatürlerinizi,.......... Portre Çizimlerinizi gönderebilirsiniz,.......... Duyuru ve Reklamlarınız için irtibat kurabilirsiniz..

2017 Uluslararası En İyi Mizah Sanatçısı Ödülü Sonuçları

Çin Halk Cumhuriyeti'nin başkenti Pekin'de düzenlenen '2017 Uluslararası En İyi Mizah Sanatçısı Ödülü' sonuçları açıklandı...

25.09.2014

Bu Karikatür Yüzünden Gazeteden Kovuldu


Sağlık sorununu eleştirdiği için işine sonveridi.
Venezuellalı Karikatürcü Rayma SUPRANI 2 yıldır çalıştığı gazeteden kovuldu..
Routers'ın haberine göre, Rayma SUPRANI; son yıllarda Venezuella'da iyi gitmediğini 
düşündüğü ve özellikle Sosyalist lider Hugo CHAVEZ'in ölümünden sonra bozulan sağlık sistemini eleştirdiği bir karikatürünü, çalıştığı 'El Universal' gazetesinde yayınladı. Ve karikatür yayınlandığı andan itibaren de fazlasıyla ses getirdi. 

Böylece SUPRANI'nin karikatürü Venezuella'da ulusal iki (2) hassas konuyu bir araya getirmiş oldu: CHAVEZ'in mirasını ve sosyalist hükümetin sağlık sistemini yönetimi. 
Ancak bu eleştiri, gazete yönetiminin hoşuna gitmemiş anlaşılan ve karikatürcü Rayma SUPRANI iki yıldır çalışmakta olduğu gazeteden kovularak işine son verilmiş oldu

Karikatürde Ne Çizilmiş?..
İki kareli kari,katürde; 'Sağlık' başlığı altınsa normal kalp atış ritmini gösteren elektrokardiyogram bulunurken, 'Venezuella'da Sağlık' başlıklı ikinci karede Hugo CHAVEZ'in imzasından çıkan ve kalp atışının durduğunu ima eden düz bir çizgi yer alıyor.

CHAVEZ'in İmzası..
Yaklaşık 15 yıl ülkeyi yönetmiş olan CHAVEZ'in imzası artık 'Sadakat' sembolü olarak kullanılmakta ve sık sık destekçilerinin kollarında dövme olarak yer almaktadır.

(Kaynaklar);
http://lapascuaaldia.com/site/archivos/13380
https://www.facebook.com/caricaturistaBONIL
- Rayma SUPRANI/Facebook
- Rayma SUPRANI/Twitter
- Hugo CHAVEZ Karikatürler

Rayma SUPRANI
(Karikatürcü)

Karikatür; Rayma SUPRANI
('El Universal' Gazetesi)

(Fotoğraf: Carlos Garcia RAWLINS / Reuters) 

Hugo CHAVEZ ve imzası.
Yaklaşık 15 yıl ülkeyi yönetmiş olan CHAVEZ'in
imzası artık 'Sadakat' sembolü olarak kullanılmakta
ve
sık sık destekçilerinin kollarında dövme olarak
yer almaktadır 

Rayma SUPRANI'ye destek karikatürü
(Karikatür; Bonil Xavier Bonilla

SUPRANI'ye destek eylemlerindenRAYMA SUPRANI 
KARİKATÜRLERİNDEN


CartoonColors'da yayımlanan yazı, görsel ve videoların fikri sorumluluğu sahiplerine aittir.