30.09.2014

'Adalet' Konulu Panel Yapıldı

'Adalet' konulu Uluslararası karikatür sergisi, 29 eylül 2014 pazartesi günü Kuşadası'da düzenlenen kokteyl ile açıldı..


'Adalet' Konulu Panel Yapıldı Türkiye Barolar Birliği ve Karikatürcüler Derneği tarafından birlikte düzenlenen 'ADALET' konulu Uluslararası karikatür sergisi, 29 Eylül 2014 Pazartesi günü Kuşadası Belediyesi’nce, Kuşadası İbramaki Sanat Galerisi'nde düzenlenen kokteyl ile açıldı.
Açılış öncesinde düzenlenen 'Adalet' konulu panele, Karikatürcüler Derneği Başkanı Metin PEKER, T.B.B. Yönetim Kurulu Üyesi  Avukat Yurdagül GÜNDOĞAN, karikatürcü Muhittin KÖROĞLU, Avukat Kamil AKÖZ ve Karikatürcü-Avukat Vehbi Cem KOÇ konuşmacı olarak katıldılar. 

Metin PEKER’in, serginin ortaya çıkış sürecini ve oluşturulmasında hakim olan ihtiyaç ve düşünceleri aktarmasının ardından, Avukat Cem KOÇ  adalet kavramı çerçevesinde, savunma ve karikatürün birlikteliğini değerlendirdi. 
TBB yönetim Kurulu üyesi Av.Yurdagül GÜNDOĞAN’ın , birliğin adaletin gerçekleşmesi yönündeki çalışmalarına ilişkin
açıklamalarda bulunduğu konuşmasının ardından Avukat Kamil AKÖZ deneyimleri çerçevesinde adalet ve mizah üzerine düşüncelerini aktardı.

Muhittin KÖROĞLU’nun 'Adaletçe' isimli gösterisinin ardından yapılan açılışta, Kuşadası Belediye Başkanı Özer KAYALI’nın yanı sıra, Çankaya Belediyesi eski başkanı Bülent TANIK, Kuşadası avukatları ve kalabalık bir davetli topluluğu hazır bulundu. 

Çizerler Mehmet ASLAN, Abidin KÖSE, Ayten KÖSE, Birol ÇÜN, Cemalettin GÜZELOĞLU, Devrim DEMİRAL, Eray ÖZBEK, Kemal BULUŞ, Turan İYİGÜN, Sadık ÖZTÜRK, Şeref ERTAŞ, Önder BATKAN, Lütfü ÇAKIN ve İbrahim ATABEY de açılış törenine katıldılar. 
Sergi 2 hafta süreyle açık kalacak.

Karderİzmir
Karikatürcüler Derneği İzmir Temsilciliği
http://karderizmir.blogspot.com.tr/
(Fotoğraflar Abidin KÖSE)
(Fotoğraflar Abidin KÖSE)