8.08.2014

41. Piracicaba Mizah Sergisi.. Seçilenler


Brezilya'daki geleneksel yarışmanın 41'incisinde gönderilen eserlerden seçilenler açıklandı..









Türkiye'den seçilen arasında Oğuz GÜREL, Halit KURTULMUŞ,   Muammer OLCAY, Erdoğan BAŞOL ve Burak ERGİN bulunuyor.

Kaynak:
http://salaodehumor.piracicaba.sp.gov.br/humor/sem-categoria/saiu-a-lista-de-selecionados-do-41o-salao-internacional-de-humor-de-piracicaba/
Yarışma Şartnamesi:
http://cartooncolors.blogspot.com.tr/2014/03/41th-international-humor-exhibition-of.html

SEÇİLENLER

Categoria Caricature:
Adriano Barbosa de Oliveira MOURA
Alan Souto MAIOR – Brasil
Alexandre Roberto de SOUZA – Brasil
Alexsander Faria de SOUZA – Brasil
Ali SHAFEI – Irã
Alireza PAKDEL – Irã
Americo Gomes Almeida FILHO – Brasil
André LEMOS – Brasil
Andre ZENDRON – Brasil
António Santos-SANTIAGU – Portugal
Augusto Gomes de Oliveira FILHO – Brasil
Bruno AZIZ – Brasil
Camilo A. TRIANA – Colombia
Camilo RIANI – Brasil
Carlos Alberto AMORIM – Brasil
Dario CASTILLEJOS – Mexico
Davi SALES – Brasil
David Housmand Taghi ABAD – Irã
Deraldo P. CARVALHO – Brasil
Enderson SANTOS – Brasil
Erico de Oliveira Junqueira AYRES – Brasil
Fabiano CARRIERO – Brasi
Fagner Pupo DUARTE – Brasil
Flávio Roberto Cordeiro MIRANDA – Brasil
Francis de CRISTO – Brasil
Franklin da Silva MENDES – Brasil
Fred OZANAN – Brasil
Gabriel AMBROSIO – Brasil
Giuliano BULARA – Brasil
Glen BATOCA – Brasil
Hamid GHALIJARI  – Irã
Hector SALAS – Brasil
Iman SADEGHI – Irã
Izânio Bezerra FACANHA – Brasil
Jarbas Domingos de Lira JUNIOR- Brasil
João Carlos Mattias do NASCIMENTO – Brasil
João Valdenio SILVA - Brasil
Junior LOPES – Brasil
Laerte SILVINO – Brasil
Lézio Custodio JR – Brasil
Luis Henrique MARANGONI – Brasil
Mahmood AZADNIA – Ira
Marco Aurelio SOUZA – Brasil
Marco SPADARI – Italia
Marcos BRITO – Brasil
Marcos Mikio OIWA – Japão
Marcos MULLER – Brasil
Martin Alejando FALLOCA – Argentina
Masoud MOBAYYEN – Irã
Matias Tolsá MONTEDORO – Espanha
Mauricio Parra HERRAN – Colombia
Mauricio Pereira de CARVALHO – Brasil
Mohammad Ali KHALAJI – Irã
Mohammad Saman SOULI – Irã
Nei LIMA – Brasil
Omar Figueroa TURCIOS – Espanha
Omar ZEVALLOS – Peru
Pablo Ezequiel LOBATO – Argentina
Raimundo RUCKE – Brasil
Raul Alfonso GRISALES – Colombia
Renan Baliego HEITZMANN – Brasil
Ricardo SOARES – Brasil
Robson José da SILVA – Brasil
Rui Miranda CERQUEIRA – Brasil
Samuel Rubens ANDRADE – Brasil
Sebastião Xavier de LIMA – Brasil
Sérgio Luiz RODA – Brasil
Shankar PAMARTHY – India
Silvano MELLO – Brasil
Silvio Roberto CORRÊA – Brasil
Synnöve D. HILKNER – Brasil
Ulisses José ARAUJO – Brasil
Vitor Nunes da SILVA – Brasil
Walter Alvarez TOSCANO – Peru
William Jeovah MEDEIROS – Brasil
Yaser KHANBARAI – Irã

Categoria Cartum:

Afshin  NAZARI – Irã
Akbar TORABPOUR – Irã
Alexandre Alves FRANCO – Brasil
Ali Akbar Aryan FAR – Irã
Ali MIRAEE – Irã
Ali RONAGHIAN – Irã
Ali SHAFEI – Irã
Amir SOHEILI – Irã
Anexandr ZUDIN – Russia
Angel BOLIGAN – México
Anselmo Gimenez MENDO – Brasil
Arash Rahim KHANI – Irã
Armen HAMONAGAN – Indonesia
Burak ERGIN – Turquia
Clayton RABELO – Brasil
Dario CASTILEJJOS – Espanha
Douglas de Souza VIEIRA – Brasil
Ehsan GANJI – Irã
Erdogan BASOL – Turquia
Farnaz ZAHEDI – Irã
Fawzys MORSY Egito
Fred OZANAN – Brasil
Gilberto Ferreira ALGARRA – Brasil
Hadi KAZEMI – Irã
Hamid SOUFI – Irã
Jarbas DOMINGOS – BrasiL
Javad TAKJOO – Irã
Jota A – Brasil
Jovan PROKOPLIJEVIC – Sérvia
Kleverson MARIANO – Brasil
Ludo GODERIS – Belgica
Luis GABBA – Argentina
Luiz Fernando CAZO -  Brasil
Luiz Roberto VILLA – Brasil
Mahboobeh PAKDEL – Irã
Mahmood NAZARI – Irã
Mahmoud BARKHORDARI -Irã
Mansoor MOGHADAM – Irã
Marcos Mikio OIWA – Japão
Mauricio Peixoto ZAMPROGNA – Brasil
Mehdi AZIZI – Irã
Mihai IGNAT – Romenia
Moa – Brasil
Mohammad Ali KHAJALI – Irã
Mohsen ZARIFIAN – Irã
Naghi HAMIDI – Irã
Oguz GUREL – Turquia
Omar Figueroa TURCIOS – Espanha
Omar ZEVALLOS – Peru
Rafael LIMAVERDE – Brasil
Raimundo RUCKE – Brasil
Renan Cesar ROSA – Brasil
Ricardo Augusto Gomes DIAS – Brasil
Ronaldo Cunha DIAS – Brasil
Sava BABIC – Servia
Silvano MELLO – Brasil
Stanila LIVIU – Romenia
Sunnerberg CONSTANTIN – Belgica
Toso BORKOVIC – Sérvia
Vladimir ABROYAN – Armênia

Categoria Charge:

Ali Miraee – Irã
Americo Gomes Almeida Filho – Brasil
Anderson de Oliveira Delfino – Brasil
Angel Boligan – México
Armen Hamoinagan – Indonesia
Cleverson Martins – Brasil
Daniel Ponciano – Brasil
Dario Castillejos – México
Dereck Bruno Lopes Teixeira – Brasil
Douglas de Souza Vieira – Brasil
Eder Santos – Brasil
Ehsan Ganji – Irã
Fakhredin Dost Mohamad – Irã
Fernando de Abreu Ribeiro Filho – Brasil
Fred Ozanan – Brasil
Guy Badeaux – Canada
Halit Kurtulmus – Turquia
Ipojucã de Oliveira Villas Boas – Brasil
Javad Alizadeh – Irã
Jota A – Brasil
Jovan Prokopljevic – Sérvia
Julio Carrion Cueva – Peru
Junior Lopes – Brasil
Kazanevsky Vladimir – Ucrania
Lézio Custodio Jr – Brasil
Liuke – China
Luigi Rocco Pasquale Recine – Brasil
Luis Fernando Pimentel Mendes – Brasil
Luiz Fernando Cazo – Brasil
Luiz Roberto Villa – Brasil
Marcelino Agostini de Campos Ferreira – Brasil
Mario Cesar S. Oliveira – Brasil
Mauricio Peixoto Zamprogna – Brasil
Maurício Pereira de Carvalho – Brasil
Moesio Fiuza Lima – Brasil
Mohammad Ali Khalaji – Irã
Muammer Olcay – Irã  Turquia 
Odenir José de Paula – Brasil
Omar Zevalos – Peru
Paulo Barbosa – Brasil
Paulo Sérgio Indelt – Brasil
Rafael Correa – Brasil
Rešad Sultanović – Bosnia-Herzegovina
Reynerio Tamayo – Cuba
Rodrigo de Lira Mineu – Brasil
Sérgio Paulo Soares Santos – Brasil
Silvano Melo – Brasil
Vladimir Abroyan – Armênia

Prêmio Tira:

Alexander Dubovsky- Ucrania
Alexandre Lexy Soares – Brasil
Ali Aryan Far – Irã
Alisson Ortiz Affonso – Brasil
Anderson de Oliveira Delfino – Brasil
Anne Derenne Espanha
Arash Rahim Khani – Irã
Armen Hamonangan Indonesia
Ba Bilig – China
Bernard Bouton – França
Caetano Cury Nardi – Brasil
Carla Pilla – Brasil
Carlos Eduardo Duarte da Silva – Brasil
CB Shibu India
Constantin Pavel – Romenia
Daniel Ponciano – Brasil
Dario Castillejos – Mexico
Dereck Bruno Lopes Teixeira – Brasil
Ehsan Ganji – Irã
Fagner Chaves – Brasil
Flavio Moura Rezende Filho – Brasil
Hadi Kazemi – Irã
Hedieh Sediqi Kasmae Irã
Italo Gadelha – Brasil
José Antonio Costa – Brasil
Leslie Ricciardi  – Uruguai
Lucas Lourenço Ferreira – Brasil
Luka Lagator – Montenegro
Mahmood Nazari – Irã
Marco Oliveira – Brasil
Mauricio Peixoto Zamprogna – Brasil
Mehdi Azizi – Irã
Mohammad Ali Khalaji  – Irã
Mohsen Asadi – Irã
Muammer Olcay -Turquia
Norberto R. Vecchio – Argentina
Rafael Correa – Brasil
Raimundo Rucke – Brasil
Raimundo Waldez Duarte – Brasil
Renan Cesar Rosa – Brasil
Renato Machado Gonçalves – Brasil
Tošo Borković – Sérvia
Vahide Fallahi – Irã
Valentin Druzhinin – Rússia
Vladimir Abroyan – Armênia
Prêmio Temático Indignação
Agim Sulaj – Italia
Angel Boligan – Mexico
Anne Derenne – Espanha
Bernard Bouton – França
Caetano Cury Nardi – Brasil
Carlos Augusto R. Nascimento – Brasil
Daniel Ponciano – Brasil
Dario Castillejos – Mexico
Dereck Bruno Lopes Teixeira – Brasil
Eder Santos – Brasil
Fred Ozanan – Brasil
Galym Boranbayev – Cazaquistão
Hector Salas – Brasil
Ihar Paulau – Bielorrussia
José Antonio Costa – Brasil
Leslie Ricciardi – Uruguai
Mahmood Nazari  – Irã
Marcelino Agostini de Campos Ferreira – Brasil
Mauricio Peixoto Zamprogna – Brasil
Mihai Ignat – Romenia
Oguz Gurel – Turquia
Oleksy Kustovsky – Ucrania
Paulo Barbosa – Brasil
Rafael Correa – Brasil
Raúl Fernando Zuleta – Colombia
Reynerio Tamaio  – Cuba
Stanila Liviu – Romenia
Vladimir Abroyan – Armênia
Vladimir Kazanevsky – Ucrania