2.07.2014

Temsili Nasreddin Hoca'lık Görevini Üstlenecek İsim Belli Oldu.

55. Uluslararası Akşehir Nasreddin Hoca Anma ve Mizah Günleri'nde Temsili Nasreddin Hoca'lık görevini üstlenecek isim belli oldu..Bu yıl yapılacak 'Nasreddin Hoca Anma ve Mizah Günleri'nde Temsili Hocalık görevini, Münib Engin NOYAN üstlenecek..

Bu yıl 55.si düzenlenecek olan 'Uluslararası Akşehir Nasreddin Hoca Anma ve Mizah Günleri'nde temsili Nasreddin Hoca'lık görevini üstlenecek isim belli oldu. Bu yıl yapılacak Anma ve Mizah Günleri'nde Temsili Hocalık görevini, Münib Engin NOYAN üstlenecek...

Akşehir Belediyesi ile Nasreddin Hoca ve Turizm Derneği tarafından Nasreddin Hoca'nın hatırasına düzenlenen ve bu yıl 55.'si yapılacak olan Anma ve Mizah Günleri'nde, temsili Nasreddin Hoca'lık görevini bugüne kadar; Erol GÜNAYDIN, Levent KIRCA, Ferhan ŞENSOY, Kadir ÇÖPDEMİR, Hasan KAÇAN, Halit AKÇATEPE, Emin OLCAY, Cenk KORAY, Deniz ORAL, Rasim ÖZTEKİN gibi birçok isim üstlenmişti. 
Son olarak Rasim ÖZTEKİN'in üstlendiği bu görev için, Münib Engin NOYAN'a teklif götürüldü.

Münib Engin NOYAN, Nasreddin Hoca gibi dünyaya mal olmuş bir filozof ve düşünürü canlandırma görevini yerine getirebilmenin kendisi için onur ve şeref kaynağı olacağını belirterek bu görevi seve seve kabul ettiğini bildirdi.
(Kaynak; Akşehir Belediyesi)


Engin NOYAN

'55. Uluslararası Nasreddin Hoca
Anma ve Mizah Günleri'

Etkinlik Afişi
(Çizim; Mustafa EREN)