30.07.2014

Anlatılmayanın Güncesi

OLAF, sanatçı kimliğini ve markalaşan imzasını son derece stilize ve kurnaz bir şekilde görüntülerken sosyal konuları, tabuları ve burjuva klişeleri ele almaktır. Keskin estetik sezgisiyle OLAF, izleyiciyi bilinçle tasarlanmış ve gizlenmiş tematik alanının içine davet eder; oysa sonunda, onun sıradışı tarzının dramatik görsel ve duygusal etkisini teslim etmeyi asla kaçırmaz..Anlatılmayanın Güncesi
Erwin OLAF’ın sanatı, kolay belgeciliği reddeden gözden kaçan ve örtülü söylenmemişler üzerine kuruludur. OLAF, sanatçı kimliğini ve markalaşan imzasını son derece stilize ve kurnaz bir şekilde görüntülerken sosyal konuları, tabuları ve burjuva klişeleri ele almaktır. Keskin estetik sezgisiyle OLAF, izleyiciyi bilinçle tasarlanmış ve gizlenmiş tematik alanının içine davet eder; oysa sonunda, onun sıradışı tarzının dramatik görsel ve duygusal etkisini teslim etmeyi asla kaçırmaz.

OLAF'çı bir yöntemle belirlediği konularını görsellik ve ışık tasarımıyla mükemmel bir kompozisyon içinde kurarak çağdaş yaşamın özünü yakalar.
CerModern, sanatçının son iki yılda ürettiği iki serisini Ankara’lı sanatseverlerle buluşturuyor. Berlin ve The Keyhole serilerini içerecek olan seçki, OLAF’ın kuramsal çizgisini sosyo - politik bir manevraya dönüştürüyor.
29 Nisan - 5 Ağustos tarihleri arasında görülebilecek olan sergi, Hollanda Büyükelçiliği’nin katkılarıyla gerçekleştirilecektir. (Alıntı: CerModern)

Sergi - 28 Nisan 2014 / 05 Ağustos 2014
CerModern, Ankara / Türkiye
---------------