Yener ÇAKMAK karikatürleri sergisi. 10 Şubat-06 Mart. Karikatür Evi, Kadıköy.......... Muhittin KÖROĞLU ve Raşit YAKALI. Söyleşi 24 Şubat Cumartesi, 15:00, Karikatür Evi, Kadıköy.......... 'Terörizmin Sonu' karikatür yarışması yeni son tarih 1 Mart 2018, Tahran, İran........... 'Bizim Gazete' 18 Şubat 2018 Sayısı. PDF >.......... Ahmet Ümit AKKOCA karikatür sergisi. 3-28 Şubat 2018, İBB karikatür ve Mizah Merkezi, İstanbul.......... Cartoon Colors'a Haberlerinizi,.......... Karikatürlerinizi,.......... Portre Çizimlerinizi gönderebilirsiniz,.......... Duyuru ve Reklamlarınız için irtibat kurabilirsiniz..

2017 Uluslararası En İyi Mizah Sanatçısı Ödülü Sonuçları

Çin Halk Cumhuriyeti'nin başkenti Pekin'de düzenlenen '2017 Uluslararası En İyi Mizah Sanatçısı Ödülü' sonuçları açıklandı...

7.07.2014

55. Uluslararası Nasreddin Hoca Anma ve Mizah Günleri Başladı

Bu yıl 55'incisi gerçekleştirilen Uluslararası Akşehir Nasreddin Hoca Anma ve Mizah Günleri etkinlikleri 05 Temmuz 2014 Cumartesi günü yapılan törenlerle başladı..
Açılışa Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Orhan ERDEM, Konya Valisi Muammer EROL, AK Parti Konya Milletvekilileri Mustafa BALOĞLU ve Ayşe TÜRKMENOĞLU, Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir AKYÜREK, Karikatürcüler Derneği Başkanı Metin PEKER, karikatürcüler, Ressamlar ve Temsili Nasreddin Hoca Engin NOYAN katıldı. 

Son yıllarda gerek iklim değişiklikleri gerekse sulamada hatalı kullanım sonucu; suyu azalmaya başlayan Akşehir Gölü, günümüzde artık kurumuş olduğundan  Nasreddin Hoca göle değil Akşehir Deresi'ne maya çaldı. 

Karikatürcüler Derneği'nin her yıl düzenlediği 'Uluslararası Nasredin Hoca Karikatür Yarışması'nın seçme karikatürlerinden oluşan bir sergi, şehir merkezindeki 'Gülmece Parkı'nda açıkhava sergisi olarak açıldı.
Etkinlikler 5- 10 Temmuz 2014 tarihleri arasında gerçekleşecek.
İlgili Haber; Karikatürcüler Derneği
İlgili Haber; KotbasArtColors
Haber & Fotograflar; CartoonColors


Nasreddin Hoca  Dereye Maya Çalarken

Etkinliklerin Açılışına İlgi Yoğundu

Temsili Nasreddin Hoca
Engin NOYAN

Resimdekiler (soldan sağa);
Ayşe TÜRKMENOĞLU, Tahir AKYÜREK,
Muammer EROL ve Temsili Nasreddin Hoca
Engin NOYAN

Açılışta Folklor Ekipleri

Açıkhava Karikatür Sergisi
Uluslararası
Nasreddin Hoca Karikatür Yarışması'ndan
seçme eserler
(Akşehir Mizah Parkı)

Halil İ. YILDIRIM,
Akşehir Belediye Başkanı
Salih AKKAYA'nın
karikatür Portresini çiziyor

Salih AKKAYA
Akşehir Belediye Başkanı

Çizerler, çocuklarla atölye çizim çalışmaları yaptılar


CartoonColors'da yayımlanan yazı, görsel ve videoların fikri sorumluluğu sahiplerine aittir.