22.06.2014

Turhan SELÇUK ve İlhan SELÇUK Anıldı

Nevşehir'in Hacıbektaş ilçesinde kabirleri bulunan Turhan SELÇUK ve kardeşi İlhan SELÇUK 21 Haziran 2014 Cumartesi günü birlikte anıldı.. 
Yazar İlhan SELÇUK'un ölümünün 4'üncü yılı olan 21 Haziran 2014 tarihinde Hacıbektaş ilçesinde düzenlenen törende, 11 Mart 2010 tarihinde yitirdiğimiz Turhan SELÇUK da anıldı.

Törene Türkiye'nin bir çok yerinden ve halktan çok sayıda kişinin katılımı yanında ayrıca; Hacıbektaş Belediye Başkanı Ali Rıza SELMANPAKOĞLU, Karikatürcüler Derneği Başkanı Metin PEKER, Turhan SELÇUK'un eşi Ruhan SELÇUK ve kızı Aslı SELÇUK, Cumhuriyet Gazetesi İmtiyaz Sahibi Orhan ERİNÇ, CHP İzmir MV Mustafa BALBAY, CHP İstanbul MV Sabahat AKKİRAZ, İstanbul Kartal belediye Başkanı Altınok ÖZ, Nevşehir Vali yardımcısı Vural DEMRTAŞ, Karikatürcüler Hüseyin TANYERİ, Murat ÖZMENEK ve Muammer KOTBAŞ katıldılar.

Konuşmacılar, SELÇUK kardeşlerin dünya görüşü ve sanat yaşamı konularında değerlendirmeler yaptı. Daha sonra ziyaretçiler Turhan SELÇUK’un gömütüne karanfil bırakarak saygı geçişinde bulundular. Törene katılanlara lokma dağıtıldı.
Günün ikinci etkinliği ise Hacıbektaş Veli Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi. Heykel sanatçısı Hasan Fehmi HIZAL’ın hazırladığı ‘3 boyutlu Turhan SELÇUK Çizgi Kahramanları Heykel Sergisi ile Turhan SELÇUK karikatür sergisi açılışı Hacıbektaş Veli Kültür Merkezi’nde yapıldı ve bir de panel düzenlendi.
(Haber & Fotograflar; CartoonColors)
Diğer Fotograflar