Birol ÇÜN 40. sanat yılı karikatür sergisi. 20 Şubat - 17 Mart 2018. Konak Belediyesi Neşe ve Karikatür Müzesi, İzmir.......... Yener ÇAKMAK karikatürleri sergisi. 10 Şubat-06 Mart. Karikatür Evi, Kadıköy.......... Muhittin KÖROĞLU ve Raşit YAKALI. Söyleşi 24 Şubat Cumartesi, 15:00, Karikatür Evi, Kadıköy.......... 'Terörizmin Sonu' karikatür yarışması yeni son tarih 1 Mart 2018, Tahran, İran........... 'Bizim Gazete' 18 Şubat 2018 Sayısı. PDF >.......... Ahmet Ümit AKKOCA karikatür sergisi. 3-28 Şubat 2018, İBB karikatür ve Mizah Merkezi, İstanbul.......... Cartoon Colors'a Haberlerinizi,..... Karikatürlerinizi,..... Portre Çizimlerinizi gönderebilirsiniz,..... Duyuru ve Reklamlarınız için irtibat kurabilirsiniz..

2017 Uluslararası En İyi Mizah Sanatçısı Ödülü Sonuçları

Çin Halk Cumhuriyeti'nin başkenti Pekin'de düzenlenen '2017 Uluslararası En İyi Mizah Sanatçısı Ödülü' sonuçları açıklandı...

'Adalet' ve 'Çevre' Karikatürleri Sergisi Açıldı..


Zor Günler Geçiren Adalet ve Çevreye Karikatürlerle Haykırış Sergileri Açıldı…
Mizah Sanatı Derneği ve Karikatürcüler Derneği Trabzon Temsilciliği’nin organize ettiği Uluslar arası 'Adalet' ve 'Çevre' konulu karikatür sergileri Trabzon Sanatevi’nde açıldı..

Karikatürcüler Derneği'nin katkılarıyla 'ÇEVRE' konulu, Barolar Birliği ve Karikatürcüler Derneği'nin katkılarıyla 'ADALET' konulu uluslar arası karikatür sergileri Mizah Sanatı Derneği ve Karikatürcüler Derneği Trabzon Temsilciliği'nin organizasyonu ile 06 Haziran 2014 tarihinde saat 17.30 da Trabzon Sanatevi bahçesinde açıldı.

Dünya çevre günü nedeniyle 'Çevre'ye olan duyarlılığın çizgilerle anlatıldığı sergide 30 karikatür sanatçısının eseri yer alırken, Avukatlar Günü nedeniyle Ankara'da Barolar Birliği merkezi salonunda ve Türkiye'nin birçok ilinde eş zamanlı olarak açılan 'Adalet' konulu sergide 50 karikatür sanatçısının eseri yer aldı. İlginin büyük olduğu sergilerin açılış konuşmalarında Adalet ve çevre konularına vurgu yapıldı. Gazeteci Ahmet Şefik MOLLAMEHMETOĞLU’nun “İkisi de yerlerde sürünüyor” yorumuna Mizah Sanatı Derneği Başkanı ve Karikatürcüler Derneği Trabzon Temsilcisi Adnan TAÇ da “Sergilerdeki karikatürler de bu sürünmenin haykırışıdır. şeklinde cevap verdi.

Sergilerin açılışına; Trabzon Vali Yardımcısı Halil İbrahim ERTEKİN, Trabzon Baro Başkanı Avukat Mehmet ŞENTÜRK, İşkur İl Müdürü Mustafa SEZGİN, Dernekler İl Müdürü Salih SEYYAR, Büyükşehir Belediyesi Kültür Müdürü Murat YETER, Barolar Birliğini temsilen İdari Koordinatör Nilay ATALAY, bürokratlar, STK Temsilcileri, sanatçılar katıldı. 
Sergiler 14 Haziran 2014 tarihine kadar açık kalacak.
(Haber; Mizah Sanatı Derneği)

-->(Mizah sanatı Derneği/Website)
-->(Trabzon/Vikipedi)

CartoonColors'da yayımlanan yazı, görsel ve videoların fikri sorumluluğu sahiplerine aittir.