Birol ÇÜN 40. sanat yılı karikatür sergisi. 20 Şubat - 17 Mart 2018. Konak Belediyesi Neşe ve Karikatür Müzesi, İzmir.......... Yener ÇAKMAK karikatürleri sergisi. 10 Şubat-06 Mart. Karikatür Evi, Kadıköy.......... Muhittin KÖROĞLU ve Raşit YAKALI. Söyleşi 24 Şubat Cumartesi, 15:00, Karikatür Evi, Kadıköy.......... 'Terörizmin Sonu' karikatür yarışması yeni son tarih 1 Mart 2018, Tahran, İran........... 'Bizim Gazete' 18 Şubat 2018 Sayısı. PDF >.......... Ahmet Ümit AKKOCA karikatür sergisi. 3-28 Şubat 2018, İBB karikatür ve Mizah Merkezi, İstanbul.......... Cartoon Colors'a Haberlerinizi,..... Karikatürlerinizi,..... Portre Çizimlerinizi gönderebilirsiniz,..... Duyuru ve Reklamlarınız için irtibat kurabilirsiniz..

2017 Uluslararası En İyi Mizah Sanatçısı Ödülü Sonuçları

Çin Halk Cumhuriyeti'nin başkenti Pekin'de düzenlenen '2017 Uluslararası En İyi Mizah Sanatçısı Ödülü' sonuçları açıklandı...

14.05.2014

Karikatürlü Haberler...


Mizah Dünyasına Uykusuz Dergide yazar- çizerlik yaparak başlayan komedyen Alpay ERDEM, Ege Üniversitesi Karikatür ve Mizah Topluluğu’nun konuğu olarak İzmir’e geliyor. 16 Mayıs 2014 Cuma günü saat 18. 00’de Prof. Dr. Yusuf Vardar MÖTBE Kültür Merkezinde ücretsiz gösterisine mizah severleri bekliyor.

Üniversite öğrencileri ile buluşmalarını sürdüren Mustafa Yıldız, Dokuz Eylül Üniversitesi, Buca Eğitim Fakültesi’nde söyleşiye katıldı. Karikatür ve mizah dergileri tarihi hakkında bilgiler veren Yıldız, İzmir’de yayınlanan dergi ve gazetelerdeki anılarını anlattı. Seferihisar’da yapılan 5. Bilim Şenliği’nde ülkenin dört bir yanından gelen tıp fakültesi öğrencileriyle atölye çalışması yaptı.

Hafta sonları karikatür atölyesine devam eden Neşe ve Karikatür Müzesi, hafta içi ziyarete gelen öğrencilerle de çalışmalar yapıyor. Geçen haftanın konukları Limon Anaokulu öğrencileriydi. Minik çizerler ilk karikatürlerini çizmenin keyfini yaşadılar.

Başarılı portre çalışmalarına imza atan Birol ÇÜN, Özel 75 Yıl İÖO. Karikatür Kulübü öğrencilerine “Portre Karikatür” üzerine canlı performans yaptı. Bu işin sırlarını öğrencilerle paylaştı.

Karikatürist- Yazar Sezer ODABAŞIOĞLU 22 Mayıs 2014 Perşembe günü, saat 18.00’de Neşe ve Karikatür Müzesi’nde söyleşi yapacak. Daha önce kitabı yayınlanan, değişik kentlerde sergileri açılan “Kadın Karikatüristler” konusunda bilgileri aktaracak.
(Haber; Mustafa YILDIZ)


Dokuz Eylül Üniversitesi, Buca Eğitim Fakültesi
Mustafa YILDIZ

Alpay ERDEM

Bilim Şenliği

Birol ÇÜN

Limon Ana Okulu

Sezer ODABAŞIOĞLU

CartoonColors'da yayımlanan yazı, görsel ve videoların fikri sorumluluğu sahiplerine aittir.