- Yener ÇAKMAK karikatürleri sergisi. 10 Şubat-06 Mart. Karikatür Evi, Kadıköy.......... - Muhittin KÖROĞLU ve Raşit YAKALI. 24 Şubat Cumartesi, 15:00, Karikatür Evi, Kadıköy.......... - 'Terörizmin Sonu' karikatür yarışması yeni son tarih 1 Mart 2018, Tahran, İran........... - - 'Bizim Gazete' 11 Şubat 2018 Sayısı. PDF.......... - Ahmet Ümit AKKOCA karikatür sergisi. 3-28 Şubat 2018, İBB karikatür ve Mizah Merkezi, İstanbul.......... - Cartoon Colors'a Haberlerinizi,.......... Karikatürlerinizi,.......... Portre Çizimlerinizi gönderebilirsiniz,.......... Duyuru ve Reklamlarınız için irtibat kurabilirsiniz..

2017 Uluslararası En İyi Mizah Sanatçısı Ödülü Sonuçları

Çin Halk Cumhuriyeti'nin başkenti Pekin'de düzenlenen '2017 Uluslararası En İyi Mizah Sanatçısı Ödülü' sonuçları açıklandı...

4.05.2014

'Çizgili Dünya Halleri'


Trabzon Devlet Tiyatrosu 15. Uluslararası Tiyatro Festivali'nde Mizah Sanatı Derneği Karikatür Sergisi.. 'Çizgili Dünya Halleri'..02-15 Mayıs 2014 tarihleri arasında Trabzon'da yapılmakta olan '15'inci Uluslararası Tiyatro Festivali' kapsamında Mizah Sanatı Derneği de bir karikatür sergisi gerçekleştiriyor.
Çizginin evrensel dilini kullanarak açılan bu sergi yerel, ulusal ve uluslararası konularda serbest çalışmalardan oluşmaktadır.

Sergi; yerelde yaşananlarla, dünya genelinde yaşananlara doğru bir köprü kurmaya çalışıldığı ve farklı yaşam kesitlerinin çizgiye konu edildiği karikatürlerden oluşuyor.
Karikatürlerde; Gereksiz savaşların, anlamsız ekonomik zorlukların, bazen çekilmez, bazen sempatik hale gelen sosyal hayatın yansımalarını göreceksiniz.

Sergide karikatürleri yer alan çizerler;

Hikmet AKSOY
Cumhur GAZİOĞLU 
Fehmi Uygar KIRMIZIKAN
Muammer KOTBAŞ 
Tamer KÜÇÜK 
Ziya RAMOĞLU 
Bülent SÜMER 
Hakan SÜMER 
Adnan TAÇ 
Barış UZUN 
Orhan ZAFER

-->(MizahDer/Website)
-->(Trabzon devlet Tiyatrosu/Website)

CartoonColors'da yayımlanan yazı, görsel ve videoların fikri sorumluluğu sahiplerine aittir.