Uluslararası Turizm Karikatürleri Yarışması’nda Rusyalı Sanatçı Andrei POPOV 1. Oldu

Bu yıl 5’incisi düzenlenen ve 57 ülkeden 705 eserin değerlendirildiği Uluslararası Turizm Karikatürleri Yarışması’nda kazanan karikatürcüler belli oldu.. Türkiye’nin dünya turizm alanındaki bilinirliğinin artırılması

Uluslararası Turizm Karikatürleri Yarışması’nda Rusyalı Sanatçı Andrei POPOV 1. Oldu..

Rusya'dan Andrei POPOV’un eseri birinci olurken, ABD’den Felipe GALINDO’nun eseri ikinci, Ukrayna’dan katılan Sergei SEMENDYAEV’in eseri de üçüncü oldu..


Rusya'dan Andrei POPOV’un eseri birinci olurken, ABD’den Felipe GALINDO’nun eseri ikinci, Ukrayna’dan katılan Sergei SEMENDYAEV’in eseri de üçüncü oldu..

Türkiye’nin dünya turizm alanındaki bilinirliğinin artırılması ve çizerlerin dünyasından turizm olgusunun nasıl göründüğünü anlamak için düzenlenen Uluslararası Turizm Karikatürleri Yarışması’nın 5'incisini kazanan karikatüristler belli oldu.
57 ülkeden 705 eserin değerlendirildiği uluslararası yarışmada Rusya'dan Andrei POPOV’un eseri birinci olurken, ABD’den Felipe GALINDO’nun eseri ikinci, Ukrayna’dan katılan Sergei SEMENDYAEV’in eseri de üçüncü oldu.

Yarışmanın fikir babası rahmetli Prof. Atila ÖZER adına verilen Özel Ödüle ise Belçika’dan katılan Luc VERNIMMEN’in eseri layık görüldü. Yarışmada mansiyon kazanan sanatçılar ise şöyle belirlendi:

Provijn STEFAAN (Belçika)
Pavel CONSTANTIN (Romanya)
Santiago CORNEJO (Arjantin)
Cemalettin GÜZELOĞLU (Türkiye)
Engin SELÇUK (Türkiye).

TUYED (Turizm Yazarları ve Gazetecileri Derneği) ile Anatolia: Turizm Araştırmaları Dergisi'nin işbirliği, Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın katkıları ve Er Yatırım , Club Nena, Club Calimera Serra Palace ve GMC Organizasyon sponsorluğunda gerçekleştirilen 5.Uluslararası Turizm Karikatürleri Yarışması’nda dereceye girenlere ödülleri Antalya Manavgat’ta düzenlenen törende verildi. (Mehmet KAHRAMAN)
---------------
Website

1.
Andrei-POPOV
(Russia - Rusya)


2.
Felipe G ALINDO (Feggo)
(USA - ABD)


3.
Sergei SEMENDYAEV
(Ukraine)


Atila ÖZER Özel Ödülü
Luc VERNIMMEN
(België - Belçika)

Provijn STEFAAN
(Belgium -Belçika)

Pavel COSTANTIN
(Romania - Romanya)

Santiago CORNEJO
(Argentina - Arjantin)


Cemalettin GÜZELOĞLU
(Turkey - Türkiye)


 Engin SELÇUK
(Turkey - Türkiye)