- Yener ÇAKMAK karikatürleri sergisi. 10 Şubat-06 Mart. Karikatür Evi, Kadıköy.......... - Muhittin KÖROĞLU ve Raşit YAKALI. 24 Şubat Cumartesi, 15:00, Karikatür Evi, Kadıköy.......... - 'Terörizmin Sonu' karikatür yarışması yeni son tarih 1 Mart 2018, Tahran, İran........... - - 'Bizim Gazete' 11 Şubat 2018 Sayısı. PDF.......... - Ahmet Ümit AKKOCA karikatür sergisi. 3-28 Şubat 2018, İBB karikatür ve Mizah Merkezi, İstanbul.......... - Cartoon Colors'a Haberlerinizi,.......... Karikatürlerinizi,.......... Portre Çizimlerinizi gönderebilirsiniz,.......... Duyuru ve Reklamlarınız için irtibat kurabilirsiniz..

2017 Uluslararası En İyi Mizah Sanatçısı Ödülü Sonuçları

Çin Halk Cumhuriyeti'nin başkenti Pekin'de düzenlenen '2017 Uluslararası En İyi Mizah Sanatçısı Ödülü' sonuçları açıklandı...

10.04.2014

İzmirli Mizah Yazarı


'Memleket-i Harika' raflarda…


İzmirli mizah yazarı Ahmet Zeki YEŞİL’in, 'Memleket-i Harika' isimli mizah öyküleri kitabı 21 Nisan 2014 günü raflardaki yerini alıyor. Yazar Turgut TÜRKSOY’un genel yayın yönetmenliğini yaptığı Favori Yayınları tarafından basıma hazırlanan kitap, güldüren ve düşündüren kara mizah öykülerinden oluşuyor. Kitap kapağında İzmirli Çizer M. Ali KAPTI’nın karikatürü var.

Ahmet Zeki YEŞİL, kitabını tanıtırken, “Edebiyat/sanat ve mizah dergilerinde yayınlanan öykülerimi bir kitapta topladım. Bu kitabı bir solukta okuyacak ve okuduktan sonra gülmekten öldüm diyeceksiniz şeklinde konuştu.

Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü mezunu olan Ahmet Zeki YEŞİL’in, geçen yıl Kasım ayında, 'Erguvan Zamanı' isimli şiir kitabı yine Favori Yayınları’ndan çıkmıştı. Halen mizah öyküleri/yazıları ve şiirleri dergilerde yer almaktadır.
(Haber; Mustafa YILDIZ)


'Memleket-i Harika'

Yazar ilk kitabının imzasında

Yazar Ahmet Zeki YEŞİL

CartoonColors'da yayımlanan yazı, görsel ve videoların fikri sorumluluğu sahiplerine aittir.