25.04.2014

Çocuk Festivalinde Karikatür!

Çocuk Festivalinde Karikatür sevgisi.. İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle Gündoğdu Meydanı’nda düzenlediği 'Çocuk Şenliği' büyük ilgi görürken, Bayraklı Ord. Ekrem AKURGAL Yaşam Parkı’nda da başka bir bayram coşkusu yaşandı..

Atölyeden

Çocuk Festivalinde Karikatür..

Büyükşehir Belediyesi Sosyal Projeler ve Engelli Hizmetleri Şube Müdürlüğü ile İzmir Kent Konseyi Çocuk Meclisi’nin düzenlediği 'Çocuk Festivali'ne ilgi büyük oldu. İzmir’in farklı
semtlerinden kaldırılan otobüslerle Bayraklı’ya gelen çocuklar ve aileleri unutulmaz bir gün yaşarken, uzun soluklu etkinliğe binlerce çocuk ve ailesi katıldı.

Atölyeden


Çok Amaçlı Salon’da Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Çalıkuşu Çocuk Kulübü Kukla Gösterisi, Gaziemir ve Bayraklı Sosyal Destek Merkezleri jimnastik gösterileri ile başlayan etkinlikler, Toros Sosyal Destek Merkezi tiyatro oyunu, Ulusal Down Sendromu Derneği Engelsizmir zeybek ekibi gösterisi, Egekent Sosyal Destek Merkezi bağlama dinletisi, Karabağlar Sosyal Destek Merkezi Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Çocuk Kulübü Korosu ve Yenişehir Çocuk ve Gençlik Merkezi müzik dinletisi ile devam etti.

Etkinlik Alanı..


Gösterileri izleyen İzmir Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Pervin ŞENEL GENÇ, çocukların 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutladı. İzmir Büyükşehir Belediyesi Sosyal Projeler Daire Başkanı Ferhan ŞİRVAN da çocuklar için yazdığı 'Sihirli Umut Bahçesi Yolculuk' isimli kitabını dağıttı. Halk oyunları gösterisi, modern dans gösterisi, müzik dinletileri ile devam eden etkinliklerde, çocuklar için maske, kum boyama, resim, karikatür, ebru, seramik, taş boyama ve kukla yapım atölyeleri düzenlendi.


Mustafa YILDIZ
Sergide Minik Çizerlerle..Etkinlikte karikatür atölyesini yürüten Mustafa YILDIZ, 2 saat boyunca çocuklarla karikatür çizmenin keyfini yaşadı. Çizilen karikatürler sergilendi. Büyük beğeni alan çizimler ilgiyle izlendi. Sabah saatlerinde başlayan festival akşam saatlerine kadar sürdü.

(Haber; Mustafa YILDIZ)

Sergiden..