5.04.2014

'Adalet' Konulu Uluslararası Karikatür Sergisi Açıldı..

Uluslararası boyutta düzenlenen 'Adalet' (Justice) temalı sergi 04 Nisan 2014 Cuma günü Ankara'da açıldı..Karikatürcüler Derneği ve Türkiye Barolar Birliği (TBB)'nin birlikte düzenledikleri sergiye yurt içinden ve dünyanın bir çok ülkesinden çok sayıda karikatür gönderildi. Seçilen karikatürler basılan bir albümde yer alırken, 70 karikatürcünün  birer eseri de açılan sergide izleyicilere sunuldu.

Türkiye Barolar Birliği Konferans salonunda gerçekleşen açılışa; Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin FEYZİOĞLU, Karikatürcüler Derneği Başkanı Metin PEKER, Rus Karikatürcü Mikhail ZLATKOVSKY ve İtalyan çizer Alessandro GATTO hazır bulunurken, Karikatürcüler Derneği'nin çeşitli illerdeki temsilcileri, karikatürcüleri ile etkinliklerin 'Avukatlar Haftası' kapsamında gerçekleşmesi nedeniyle de çok sayıda avukat katıldı.

Sergi Ankara, İstanbul, İzmir, Balıkesir, Manisa, Mersin, Antalya, Kayseri, Zonguldak, Giresun, Batman, Afyonkarahisar, Şırnak, Sivas, Urfa ve Kars'ta bulunan Baroların salonlarında 03- 07 Nisan 2014 tarihleri arasında görülebilecektir.
-->(Adalet Karikatür sergisi/Karikatürcüler Derneği)
-->(Adalet Karikatür Sergisi/Mizah Haber)
(Haber&Foto; CartoonColors)

(Fotograflar: CartoonColors)
© Copyright 2014CartoonColors, All Rights Reserved

 başa