Birol ÇÜN 40. sanat yılı karikatür sergisi. 20 Şubat - 17 Mart 2018. Konak Belediyesi Neşe ve Karikatür Müzesi, İzmir.......... Yener ÇAKMAK karikatürleri sergisi. 10 Şubat-06 Mart. Karikatür Evi, Kadıköy.......... Muhittin KÖROĞLU ve Raşit YAKALI. Söyleşi 24 Şubat Cumartesi, 15:00, Karikatür Evi, Kadıköy.......... 'Terörizmin Sonu' karikatür yarışması yeni son tarih 1 Mart 2018, Tahran, İran........... 'Bizim Gazete' 18 Şubat 2018 Sayısı. PDF >.......... Ahmet Ümit AKKOCA karikatür sergisi. 3-28 Şubat 2018, İBB karikatür ve Mizah Merkezi, İstanbul.......... Cartoon Colors'a Haberlerinizi,..... Karikatürlerinizi,..... Portre Çizimlerinizi gönderebilirsiniz,..... Duyuru ve Reklamlarınız için irtibat kurabilirsiniz..

2017 Uluslararası En İyi Mizah Sanatçısı Ödülü Sonuçları

Çin Halk Cumhuriyeti'nin başkenti Pekin'de düzenlenen '2017 Uluslararası En İyi Mizah Sanatçısı Ödülü' sonuçları açıklandı...

4.04.2014

'Adalet' Albümü.. Justice Album..


'Adalet' temalı sergi için gönderilen karikatürlerden oluşan albüm yayımlandı..

Karikatürcüler Derneği ile Türkiye Barolar Birliği (TBB)'nin birlikte organize ettiği 'Adalet' konulu uluslararası karikatür sergisinin albümü kısa sürede basılarak yayımlandı.

Sergi için  toplanan karikatürlerden oluşan albüm, (23cm x 23cm) ölçülerinde ve 252 sayfa. Her iki sayfada bir esere yer verilmiş olması, izlemeyi rahatlatıyor. Ayrıca albümün diğer bir farklı yanı da, yayımlanan her karikatürün karşısında bulunan ve çizerinin adı ile ülkesi yazan bölüm; o
karikatürdeki baskın renk ile renklendirilmiş. Böylece her eserin kendilerine ayrılan sayfada kendi özel renkleri yer almış oluyor.

Albmdeki söz konusu eserler; başta İstanbul, Ankara ve İzmir olmak üzere, Karikatürcüler Derneği'nin temsilciliği olan illerde ve bazı şehirlerde 03-07 Nisan 2014 tarihleri arasında sergilenecek.

-->(Adalet, Justice Albümü/Karikatürcüler Derneği)
-->(Sergi Haberi/Karikatürcüler Derneği) 
 Ivailo TSVETKOV
(Bulgaria)

Ancel BOLIGAN
(Mexico)

Viladimir SEMERENKO
(Russia)

Spiro RADULOVIC
(Serbia)

Sadık PALA
(Turkey)

Hamid SOUFI
(Iran)

Ali ŞUR
(Turkey)

 başa
CartoonColors'da yayımlanan yazı, görsel ve videoların fikri sorumluluğu sahiplerine aittir.