- Yener ÇAKMAK karikatürleri sergisi. 10 Şubat-06 Mart. Karikatür Evi, Kadıköy.......... - Muhittin KÖROĞLU ve Raşit YAKALI. 24 Şubat Cumartesi, 15:00, Karikatür Evi, Kadıköy.......... - 'Terörizmin Sonu' karikatür yarışması yeni son tarih 1 Mart 2018, Tahran, İran........... - - 'Bizim Gazete' 11 Şubat 2018 Sayısı. PDF.......... - Ahmet Ümit AKKOCA karikatür sergisi. 3-28 Şubat 2018, İBB karikatür ve Mizah Merkezi, İstanbul.......... - Cartoon Colors'a Haberlerinizi,.......... Karikatürlerinizi,.......... Portre Çizimlerinizi gönderebilirsiniz,.......... Duyuru ve Reklamlarınız için irtibat kurabilirsiniz..

2017 Uluslararası En İyi Mizah Sanatçısı Ödülü Sonuçları

Çin Halk Cumhuriyeti'nin başkenti Pekin'de düzenlenen '2017 Uluslararası En İyi Mizah Sanatçısı Ödülü' sonuçları açıklandı...

16.03.2014

Turhan SELÇUK Hacıbektaş'ta Anıldı

Karikatürcüler Derneği kurucularından Turhan SELÇUK ölümünün 4'üncü yılında da unutulmadı..Karikatürcüler Derneği kurucu üyesi  ve Onursal Başkanı Turhan SELÇUK ölümünün dördüncü yılında kabri başında anıldı.

Çeşitli şehirlerden gelen dernek üyeleri 15 Mart 2014 Pazar günü Nevşehir'in Hacıbektaş ilçesinde buluştu. Buradaki Çilehanede bulunan Turhan SELÇUK'un kabrini ziyaret eden çizerler, saygı duruşunda bulunarak mezara karanfil bıraktılar. Ölümünün dördüncü yılında kabri başında anılan büyük karikatür ustası ile ilgili Hacıbektaş İlçesi Belediye Başkanı Ali Rıza SELMANPAKOĞLU ile Karikatürcüler Derneği Başkanı Metin PEKER, SELÇUK'la ilgili birer kısa konuşma yaptılar.
Turhan SELÇUK

Daha sonra saygı duruşunda bulunan çizerler Turhan SELÇUK ve hemen yanında yer alan kardeşi İlhan SELÇUK'un mezarlarına karanfiller bıraktılar.
1922 doğumlu olan Turhan SELÇUK, 11 Mart 2010 tarihinde yaşama veda etmişti.

(CC Haber Servisi)
Kar,katürcüler Derneği / Website
Turhan SELÇUK / Wikipedia
Ayrıntı Haber / Mizah Haber / Website
Ayrıntı Haber / Karikatürcüler Derneği / Website
Ayrıntı Haber / Hacıbektaş Belediyesi / Website(Fotograflar; CartoonColors)
(Kaynak gösterilerek alıntı yapılabilir)
CartoonColors'da yayımlanan yazı, görsel ve videoların fikri sorumluluğu sahiplerine aittir.