- Yener ÇAKMAK karikatürleri sergisi. 10 Şubat-06 Mart. Karikatür Evi, Kadıköy.......... - Muhittin KÖROĞLU ve Raşit YAKALI. 24 Şubat Cumartesi, 15:00, Karikatür Evi, Kadıköy.......... - 'Terörizmin Sonu' karikatür yarışması yeni son tarih 1 Mart 2018, Tahran, İran........... - - 'Bizim Gazete' 11 Şubat 2018 Sayısı. PDF.......... - Ahmet Ümit AKKOCA karikatür sergisi. 3-28 Şubat 2018, İBB karikatür ve Mizah Merkezi, İstanbul.......... - Cartoon Colors'a Haberlerinizi,.......... Karikatürlerinizi,.......... Portre Çizimlerinizi gönderebilirsiniz,.......... Duyuru ve Reklamlarınız için irtibat kurabilirsiniz..

2017 Uluslararası En İyi Mizah Sanatçısı Ödülü Sonuçları

Çin Halk Cumhuriyeti'nin başkenti Pekin'de düzenlenen '2017 Uluslararası En İyi Mizah Sanatçısı Ödülü' sonuçları açıklandı...

26.03.2014

Burhan SOLUKÇU.. Ölümünün 36'ncı Yılı..

Burhan SOLUKÇU; 10 Haziran 1928 yılında Zonguldak'ta doğdu. İlkokul sonrası Ereğli Kömürleri İşletmesi meslek edindirme kursundan mezun oldu..
İşletmenin Kozlu maden kuyularında elektrikçi olarak çalıştı. Hastalığı nedeniyle görevinden ayrıldı, İstanbul'da değişik sanatoryumlarda tedavi gördü ve buraya yerleşerek, tabelacılık, gazete ressamlığı gibi işlerde çalıştı.

Rıfat ILGAZ'ın teşviki ile yeniden ara verdiği karikatür çalışmalarına döndü. Dolmuş, Karikatür, Akbaba, Taş-Karikatür, Amcabey, Zübük, Pardon, Ustura gibi dergilerde yer aldı. Karikatürleri Demokratik Almanya, Sovyetler Birliği, İtalya gibi ülkelerde de yayınlandı.Birçok karma sergiye katıldı. 1976 yılında 'Türkiye'de sanayi 76' konulu yarışmada başarı ödülü aldı.

26 Mart 1978 tarihinde İstanbul'da öldü.

-->(Karikatürcüler Derneği)
-->(Burhan SOLUKÇU/Mizah Haber-Blog)
-->(Idefix/Burhan SOLUKÇU)

Turkey's national income per capita of 250 dollars per year.

"We will bring you into the land you!"

'Burhan SOLUKÇU'ya Armağan'
Karikatür Yarışması Albümü

'Emeğin Çizeri, Çizginin Emekçisi'
Burhan SOLUKÇU
(Kürşat COŞGUN)

CartoonColors'da yayımlanan yazı, görsel ve videoların fikri sorumluluğu sahiplerine aittir.