- Yener ÇAKMAK karikatürleri sergisi. 10 Şubat-06 Mart. Karikatür Evi, Kadıköy.......... - Muhittin KÖROĞLU ve Raşit YAKALI. 24 Şubat Cumartesi, 15:00, Karikatür Evi, Kadıköy.......... - 'Terörizmin Sonu' karikatür yarışması yeni son tarih 1 Mart 2018, Tahran, İran........... - - 'Bizim Gazete' 11 Şubat 2018 Sayısı. PDF.......... - Ahmet Ümit AKKOCA karikatür sergisi. 3-28 Şubat 2018, İBB karikatür ve Mizah Merkezi, İstanbul.......... - Cartoon Colors'a Haberlerinizi,.......... Karikatürlerinizi,.......... Portre Çizimlerinizi gönderebilirsiniz,.......... Duyuru ve Reklamlarınız için irtibat kurabilirsiniz..

2017 Uluslararası En İyi Mizah Sanatçısı Ödülü Sonuçları

Çin Halk Cumhuriyeti'nin başkenti Pekin'de düzenlenen '2017 Uluslararası En İyi Mizah Sanatçısı Ödülü' sonuçları açıklandı...

16.03.2014

Asaf KOÇAK'ın Kabrini Ziyaret

Karikatürcüler Derneği üyeleri, 1993 yılında yaşamını yitiren karikatürcü Asaf KOÇAK'ın kabrini ziyaret etti..
Farklı illerden bir araya gelen Karikatürcüler Derneği üyeleri; karikatürcü Asaf KOÇAK'ın Yozgat'ın Yerköy ilçesinde bulunan mezarına bir ziyaret gerçekleştirdiler. 15 Mart 2014 tarihinde gerçekleşen ziyarette çizerler, KOÇAK'ın kabrine karanfiller bırakıp saygı duruşunda bulundular.

Asaf KOÇAK; 02 Temmuz 1993 yılında 'Pir Sultan Abdal Şenlikleri' sırasında yakılarak öldürülen sanatçılar arasında bulunuyordu. Pir Sultan Abdal Kültür Derneği tarafından organize edilmiş olan şenliklerde Madımak Oteli ateşe verilmiş, aralarında yazar, ozan, düşünür ve iki otel çalışanı bulunan 33 kişi yanarak ya da dumandan boğularak hayatlarını  kaybetmişlerdi.
(CC Haber Servisi)
(Fotograflar; CartoonColors)
(Kaynak gösterilerek alıntı yapılabilir)
CartoonColors'da yayımlanan yazı, görsel ve videoların fikri sorumluluğu sahiplerine aittir.