25.03.2014

3. Atıf YILMAZ Kısa Film Yarışması

3. Atıf Yılmaz Kısa Film Yarışması başlıyor
Sinemacılar 'Atıf YILMAZ Büyük Ödülü' İçin Yarışacak3. Atıf YILMAZ Kısa Film Yarışması
Forum Mersin’in, Mersin Üniversitesi katkılarıyla
Türk sinemasının usta yönetmeni Atıf YILMAZ BATIBEKİ’nin anısına düzenleyeceği 3. Atıf YILMAZ Kısa Film Yarışması için başvurular başladı.

Amatör ve profesyonel olarak sinemayla ilgilenen herkesin katılabileceği yarışma için son başvuru tarihi 14 Nisan…
Forum Mersin, Mersin Üniversitesi işbirliğiyle Türk sinemasının usta yönetmeni Atıf YILMAZ’ı ölümünün sekizinci yıl dönümünde anmak amacıyla gerçekleştirilen Atıf YILMAZ Kısa Film Yarışması için başvurular başladı.

Bu yıl üçüncüsü düzenlenen Atıf YILMAZ Kısa Film Yarışması’nda tema kısıtlaması olmaksızın kurmaca türünde kısa filmler yarışacak. Amatör ve profesyonel olarak sinema ile ilgilenen herkese açık olan yarışmaya katılmak isteyenler 14 Nisan 2014 Pazartesi günü saat 22.00’ye kadar Forum Mersin AVM Danışma Ofisi’ne elden teslim etmeleri ya da
Güvenevler Mahallesi 1. Cadde 
No: 120-133 Yenişehir, Mersin 
adresine gönderici ödemeli posta/kargo yolu ile ulaştırmaları gerekiyor.
,
Ödül töreni 10 Mayıs’ta
Mersin Üniversitesi İletişim Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Gürhan TOPÇU, Anadolu Üniversitesi İletişim Bilimleri Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Ufuk KÜÇÜKCAN ve Forum Mersin AVM Halkla İlişkiler Müdürü Murat TELLİ’den oluşan ön jürinin değerlendirmesinden geçen filmler, finale kalmaya hak kazanacak.
Ön jüri tarafından seçilen eserler daha sonra
Oyuncu Deniz TÜRKALİ,
Yönetmen Seren YÜCE,
Görüntü Yönetmeni Mehmet AKSIN,
Kurgucu Thomas BALKENHOL ve
Radikal Gazetesi Sinema Yazarı Erman Ata UNCU’nun jürisinde yer aldığı finalde en iyi olabilmek için yarışacak.

Ödül almaya hak kazanan filmler, 10 Mayıs tarihinde Forum Mersin Atıf YILMAZ Meydanı’nda düzenlenecek gala gecesinde açıklanacak.
Birinciye 6, ikinciye 3, üçüncüye 2 bin TL
Jüri değerlendirmesinin ardından 3. Atıf YILMAZ Kısa Film Yarışması birincisi 6, ikincisi 3 ve üçüncüsü 2 bin TL ödül kazanacak.

21 Nisan-3 Mayıs tarihleri arasında gerçekleşecek Facebook oylamasında en fazla beğeniyi alan filmin sahibi ise 2 bin TL değerinde ‘Forum AVM’ler Özel Ödülü’nün sahibi olacak.
Ayrıca, çevre temalı filmler ‘Forum Mersin AVM Çevre Özel Ödülü’ için de yarışacak. Jüri üyelerinin ilk üç için belirlediği eser dışında, teması çevre olan filmler arasından seçilen bir film, 2 bin TL değerinde ‘Forum Mersin AVM Çevre Özel Ödülü’nü kazanacak.

Sinema tutkunlarından büyük ilgi…
İlki 2012 yılında gerçekleştirilen Atıf Yılmaz Kısa Film Yarışması, her geçen yıl sinemaseverlerin büyüyen ilgisiyle karşılaşıyor. 2012 yılında 142 sinemacının 158 filmle katıldığı yarışmada Rezan YEŞİLBAŞ’ın Sessiz (Be Deng) filmi birinci olurken, sinemacı aynı eserle Cannes Film Festivali'nde En İyi Kısa Film ödülünün de sahibi oldu. 2013 yılında ise Atıf YILMAZ Kısa Film Yarışması’nda 166 film yarışırken büyük ödül Yüksük filmi ile Enes YURDAÜN’ün oldu.

Editöre not:
3. Atıf Yılmaz Kısa Film yarışması hakkında ayrıntılı bilgiye, şartname ve katılım formuna 

www.atifyilmazkisafilm.com adresinden ulaşabilirsiniz.
-->(Kaynak/Atıf YILMAZ Kısa Film)