Birol ÇÜN 40. sanat yılı karikatür sergisi. 20 Şubat - 17 Mart 2018. Konak Belediyesi Neşe ve Karikatür Müzesi, İzmir.......... Yener ÇAKMAK karikatürleri sergisi. 10 Şubat-06 Mart. Karikatür Evi, Kadıköy.......... Muhittin KÖROĞLU ve Raşit YAKALI. Söyleşi 24 Şubat Cumartesi, 15:00, Karikatür Evi, Kadıköy.......... 'Terörizmin Sonu' karikatür yarışması yeni son tarih 1 Mart 2018, Tahran, İran........... 'Bizim Gazete' 18 Şubat 2018 Sayısı. PDF >.......... Ahmet Ümit AKKOCA karikatür sergisi. 3-28 Şubat 2018, İBB karikatür ve Mizah Merkezi, İstanbul.......... Cartoon Colors'a Haberlerinizi,..... Karikatürlerinizi,..... Portre Çizimlerinizi gönderebilirsiniz,..... Duyuru ve Reklamlarınız için irtibat kurabilirsiniz..

2017 Uluslararası En İyi Mizah Sanatçısı Ödülü Sonuçları

Çin Halk Cumhuriyeti'nin başkenti Pekin'de düzenlenen '2017 Uluslararası En İyi Mizah Sanatçısı Ödülü' sonuçları açıklandı...

Trabzon'dan Ankara'ya Karikatür Sergisi


Trabzon Merkezli 'Mizah Sanatı Derneği' 20-23 Şubat 2014 tarihlerinde 4 gün sürecek bir karikatür sergisiyle Ankara Atatürk Kültür Merkezi'nde olacak. 


Sergi bu süre içinde her gün saat 10:00-20.00 arasında görülebilir.

Trabzon Sanatevi üyesi olan Karadeniz Plastik Sanatlar Derneği, Trabzon Fotoğraf Sanatı Derneği ve Mizah Sanatı Derneği'nin katılımıyla Ankara 'Her Yönüyle Trabzon Etkinlikleri-8' Fuarı Galeri Katında resim, fotoğraf, karikatür ve heykellerden oluşan sergi açacak.

Trabzon Sanatevi; Atatürk Kültür Merkezi'nin sergileme alanı olarak kullandığı galeri katının düzenlemesini 'Trabzon Sanatevi Bahçesi' lansman adıyla düzenleyerek 20-23 Şubat 2014 tarihleri arasında sergilemeyi gerçekleştirecektir.

Dernek bu sergiye '2. Görsel Mizahi Yapıtlar Sergisi'nde eseri bulunan karikatürcülerin eserleriyle katılacaktır. Çizerler şu isimlerden oluşuyor;Adnan TAÇ, Barış UZUN, Bülent SÜMER, Cumhur GAZİOĞLU, Fehmi Uygar KIRMIZIKAN, Hakan SÜMER, Hikmet AKSOY, Muammer KOTBAŞ, Orhan ZAFER, Tamer KÜÇÜK, Zekeriya İSKEFİYELİ ve Ziya RAMOĞLU. Sergi daha önce 17 Ocak 2914 tarihinde Trabzon'da açılmıştı.

Yine 'Mizah Sanatı Derneği'nin bünyesinde yürütülen 'Gugulumdakiler Tiyatrosu' 2013-2014 sanat sezonu için hazırladığı 'Bi Sıkıntı Yok' isimli tek perdelik komedi oyununu da yine Ankara'daki etkinliklerde 22 Şubat 2014 Cumartesi günü saat 18.30 da Atatürk Kültür Merkezi Alt Salon'da oynayacak.

'Gugulumdakiler Tiyatrosu', Ankara dönüşü aynı oyunu Trabzon'da 26-27 Şubat tarihlerinde Trabzon Sanatevi Salon Garaj'da oynamayı sürdürecektir.

-(Kaynak-Mizah Sanatı Derneği/Website)
-(2. Görsel Mizahi Yapıtlar Sergisi-Trabzon)
-(Mizah Sanatı Derneği/Tanıtım Videosu)'Bi Sıkıntı Yok!'
(Mizah Santı Derneği
'Gugulumdakiler Tiyatrosu)

'2. Görsel Mizahi Yapıtlar Sergisi'
(Trabzon- 17 Ocak 2014)

Afiş
''Her Yönüyle Trabzon Etkinlikleri-8'

 başa
CartoonColors'da yayımlanan yazı, görsel ve videoların fikri sorumluluğu sahiplerine aittir.