16.02.2014

Muhteşem Açılış..

Karikatürcüler Derneği Manisa Temsilciliği bünyesinde Manisalı 21 karikatürcü bir araya gelerek Öğretmenevi Çok Amaçlı Salonu'nda eserlerini beğeniye sundu..
45'lik Karikatür Sergisi'nin açılışına Manisa Valisi Abdurahman SAVAŞ, İl Milletvekilleri, Manisa İl Milli Eğitim Müdürü Mustafa ALTINSOY, Türkiye Gazeteciler Federasyonu ve İzmir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Atilla SERTEL, Karikatürcüler Derneği Başkanı Metin PEKER, sergide eserleri olan Manisalı Çizerler; Sadık PALA, Mustafa YILDIZ, Orhan PEYNİRCİ, Murat DOLGUN, İbrahim TOPALOĞLU, Suha BULUT, Engin BOĞAZ, Seyfettin PEYNİRCİ, Büşra ÇİÇEK, Simge HANAYLI, Enes ERDİNÇ ile Manisalı sanatseverler katıldı.

Serginin açılışında konuşan Karikatürcüler Derneği Manisa Temsilcisi İbrahim ATABEY, serginin amacının unutulan karikatüristliğe gençleri özendirmek ve Manisalı karikatüristleri ön plana çıkarmak olduğunu söyledi. ATABEY, sergide 21 karikatüristtin kendi çizdiği 45 eserin sergilendiğini söyledi. ATABEY ayrıca, İzmir, İstanbul, Ankara, Malatya ve Almanya'da da sergi açmayı hedeflediklerini söyledi.

Konuşmanın ardından Vali SAVAŞ, Manisa Milletvekilleri, siyasi parti temsilcileri ve beraberindeki protokol üyeleri sergini açılış kurdelesini kesti. Karikatürcüler Derneği Manisa Temsilcisi ATABEY, Vali SAVAŞ ile beraberindeki protokol üyelerine sergiyi gezdirerek karikatürler hakkında bilgi verdi.

Sergi, 18 Şubat'a kadar gezilebilecek.
Sergi açılışında önce Manisa’nın yerel televizyonlarında 'ETV' ye canlı yayında konuk olan İbrahim ATABEY, Mustafa YILDIZ, Orhan PEYNİRCİ, Murat DOLGUN ve Seyfettin PEYNİRCİ sergi hakkında geniş bilgi verirken, karikatür ve mizah konusunda düşüncelerini dillendirdi.
Akşam yemeğinde bir araya gelen karikatüristler gecenin geç saatlerine kadar sohbet edip, günün yorgunluğunu giderdiler. Diğer il ve ilçelerdeki sergi açılışlarında buluşmak üzere söz kestiler.
(Haber; Mustafa YILDIZ)