Birol ÇÜN 40. sanat yılı karikatür sergisi. 20 Şubat - 17 Mart 2018. Konak Belediyesi Neşe ve Karikatür Müzesi, İzmir.......... Yener ÇAKMAK karikatürleri sergisi. 10 Şubat-06 Mart. Karikatür Evi, Kadıköy.......... Muhittin KÖROĞLU ve Raşit YAKALI. Söyleşi 24 Şubat Cumartesi, 15:00, Karikatür Evi, Kadıköy.......... 'Terörizmin Sonu' karikatür yarışması yeni son tarih 1 Mart 2018, Tahran, İran........... 'Bizim Gazete' 18 Şubat 2018 Sayısı. PDF >.......... Ahmet Ümit AKKOCA karikatür sergisi. 3-28 Şubat 2018, İBB karikatür ve Mizah Merkezi, İstanbul.......... Cartoon Colors'a Haberlerinizi,..... Karikatürlerinizi,..... Portre Çizimlerinizi gönderebilirsiniz,..... Duyuru ve Reklamlarınız için irtibat kurabilirsiniz..

2017 Uluslararası En İyi Mizah Sanatçısı Ödülü Sonuçları

Çin Halk Cumhuriyeti'nin başkenti Pekin'de düzenlenen '2017 Uluslararası En İyi Mizah Sanatçısı Ödülü' sonuçları açıklandı...

10.02.2014

'Mizahder' Sinema Alanında Da Söz Sahibi

Mizah Sanatı Derneği, aynı zamanda 'Sinema Eseri Yapımcı Belgesi'ne de sahip..

Kısa adı 'Mizahder' olan ve merkezi Trabzon'da bulunan Mizah Sanatı Derneği, tüzüğü gereğince sinema alanında da çalışmalar başlatmıştı.

Bu sürecin sonunda; Kültür ve Turizm Bakanlığı Telif Hakları Genel Müdürlüğü tarafından verilen ve aday statüsünde olan 'Sinema Eseri Yapımcı Belgesi', derneğin yaptığı açıklamaya göre 18 Ocak 2014 tarihinden itibaren 'Asıl' statüsüne dönüştürüldüğü bildirildi.

Mizah Sanatı Derneği Başkanı Adnan TAÇ; derneklerinin sinema alanında artık bir yapımcı gibi işler çıkaracağını, ya da bu alanda profesyonel olarak çalışan uygulayıcı yapımcılarla ürettiği projeleri hayata geçirmeye çalışacağı konusuna vurgu yaptı. TAÇ sözlerini şöyle sürdürdü; "Çekim senaryosu hazır olan '12’den Sonra' filmi ve 'Kemençeci' adlı uzun metraj kurgusal film için bir uygulayıcı yapımcı ile görüşmelerimiz devam ediyor. Belgemizi almış olmamızın bize büyük avantaj sağlayacağını düşünüyorum. Trabzon’da 'Sinema Eseri Yapımcı Belgesi' olan ilk ve tek kurum olmaktan mutluyuz!"
-(MizahDer/Website)


CartoonColors'da yayımlanan yazı, görsel ve videoların fikri sorumluluğu sahiplerine aittir.