Yener ÇAKMAK karikatürleri sergisi. 10 Şubat-06 Mart. Karikatür Evi, Kadıköy.......... Muhittin KÖROĞLU ve Raşit YAKALI. Söyleşi 24 Şubat Cumartesi, 15:00, Karikatür Evi, Kadıköy.......... 'Terörizmin Sonu' karikatür yarışması yeni son tarih 1 Mart 2018, Tahran, İran........... 'Bizim Gazete' 18 Şubat 2018 Sayısı. PDF >.......... Ahmet Ümit AKKOCA karikatür sergisi. 3-28 Şubat 2018, İBB karikatür ve Mizah Merkezi, İstanbul.......... Cartoon Colors'a Haberlerinizi,.......... Karikatürlerinizi,.......... Portre Çizimlerinizi gönderebilirsiniz,.......... Duyuru ve Reklamlarınız için irtibat kurabilirsiniz..

2017 Uluslararası En İyi Mizah Sanatçısı Ödülü Sonuçları

Çin Halk Cumhuriyeti'nin başkenti Pekin'de düzenlenen '2017 Uluslararası En İyi Mizah Sanatçısı Ödülü' sonuçları açıklandı...

15.02.2014

İsmail GÜLGEÇ.. Ölümünün 3'üncü Yılı

İsmail GÜLGEÇ.. (1947-15 Şubat 2011)..

İlköğrenim yıllarında geçirdiği hastalık nedeniyle okulu bırakıp bir süre sonra da karikatüre yönelen İsmail GÜLGEÇ 1947 yılında Gaziantep'te doğdu.

Basında 1965 yılında İzmir'de çizmeye başladı. 'Yeni Asır', 'Demokrat İzmir' ve 'Ege Ekspres' gazeteleri ile 'Devir' dergisinde çalıştı. İstanbul'da 'Milliyet' ve 'Cumhuriyet' gazeteleri ile, 'Milliyet Çocuk' dergisi, ve çeşitli medya gruplarında çalıştı.

3 dönem Karikatürcüler Derneği başkanlığı görevinde bulundu.
'Kurtbay' adlı tarihi çizgi-roman, karikatür ve karikatür bantları da çizmiş olan İsmail GÜLGEÇ, son olarak 'Hayvanlar' çizgi bantını çiziyordu.

GÜLGEÇ, 15 Şubat 2011 tarihinde yaşama veda etti.

-->(İsmail GÜLGEÇ/Wikipedia)
-->(İsmail GÜLGEÇ/Karikatürcüler Derneği)
-->(İsmail GÜLGEÇ/Mizah Haber-Blog) başa
CartoonColors'da yayımlanan yazı, görsel ve videoların fikri sorumluluğu sahiplerine aittir.