28.02.2014

Ege Sanatçılar Etkinliğinde Karikatür Sergisi

Ege Sanatçılar Girişiminin ilk etkinliği 'Demokrasi, Sanat ve Örgütlenme' başlığı altında 4 Mart 2014’de gerçekleşiyor..
Konak Belediyesi Türkan SAYLAN Kültür Merkezi, Benal NEVZAT Salonu'nda Saat 19.00’da başlayacak etkinlikte Yasemin ŞİMŞEK TÜZÜN sunuculuk yapacak.

Açılış konuşması ve Ege Sanatçılar Girişimi kuruluş bildirisi Hüseyin YURTTAŞ tarafından okuyacak. Han Tiyatrosunun teatral şiir dinletisinden sonra, Eftal SEVİNÇLİ 'Sanatın tarih boyunca özgürlük mücadelesi' konulu söyleşisi var.
Altuğ DİLMAÇ'ın şan dinletisinin ardından, 'Bugünlerde Demokrasi, Sanat ve Örgütlenme' konusunda Haluk IŞIK söz alacak. Son olarak Yunus KIRILMIŞ 'Türkülerimiz Özgürlüğümüzdür' diyerek sazıyla sahne alacak.

Sokak sanatçıları canlı heykel performanslarıyla yer alırken, bir de resim ve karikatür sergisi açılacak. Resimleriyle; Mehmet BOZTAŞ, Devrim DEMİRA, Fahri SEVER ve Mehmet ASLAN. Karikatürleriyle; Eray ÖZBEK, Halit ŞEKERCİ, Sezer ODABAŞIOĞLU, Ercan BAYSAL, Murteza ALBAYRAK, Deniz DOKGÖZ ve Mustafa YILDIZ yer alıyor. Ege Sanatçılar Girişimi yürütme kurulu üyeleri: Hüseyin YURTTAŞ, Mustafa YILDIZ, Devrim DEMİRAL, Yunus KIRILMIŞ, Serap TELÖZ, Mehmet BOZTAŞ ve Rüçhan GÜREL; "Etkinlikte tüm sanatçı ve sanatsever dostları aramızda görmek istiyoruz. Birlik ve dayanışma ile çoğalacağız" dediler.
(Haber; Mustafa YILDIZ)