Birol ÇÜN 40. sanat yılı karikatür sergisi. 20 Şubat - 17 Mart 2018. Konak Belediyesi Neşe ve Karikatür Müzesi, İzmir.......... Yener ÇAKMAK karikatürleri sergisi. 10 Şubat-06 Mart. Karikatür Evi, Kadıköy.......... Muhittin KÖROĞLU ve Raşit YAKALI. Söyleşi 24 Şubat Cumartesi, 15:00, Karikatür Evi, Kadıköy.......... 'Terörizmin Sonu' karikatür yarışması yeni son tarih 1 Mart 2018, Tahran, İran........... 'Bizim Gazete' 18 Şubat 2018 Sayısı. PDF >.......... Ahmet Ümit AKKOCA karikatür sergisi. 3-28 Şubat 2018, İBB karikatür ve Mizah Merkezi, İstanbul.......... Cartoon Colors'a Haberlerinizi,..... Karikatürlerinizi,..... Portre Çizimlerinizi gönderebilirsiniz,..... Duyuru ve Reklamlarınız için irtibat kurabilirsiniz..

2017 Uluslararası En İyi Mizah Sanatçısı Ödülü Sonuçları

Çin Halk Cumhuriyeti'nin başkenti Pekin'de düzenlenen '2017 Uluslararası En İyi Mizah Sanatçısı Ödülü' sonuçları açıklandı...

28.02.2014

Ege Sanatçılar Etkinliğinde Karikatür Sergisi


Ege Sanatçılar Girişiminin ilk etkinliği 'Demokrasi, Sanat ve Örgütlenme' başlığı altında 4 Mart 2014’de gerçekleşiyor..
Konak Belediyesi Türkan SAYLAN Kültür Merkezi, Benal NEVZAT Salonu'nda Saat 19.00’da başlayacak etkinlikte Yasemin ŞİMŞEK TÜZÜN sunuculuk yapacak.

Açılış konuşması ve Ege Sanatçılar Girişimi kuruluş bildirisi Hüseyin YURTTAŞ tarafından okuyacak. Han Tiyatrosunun teatral şiir dinletisinden sonra, Eftal SEVİNÇLİ 'Sanatın tarih boyunca özgürlük mücadelesi' konulu söyleşisi var.

Altuğ DİLMAÇ'ın şan dinletisinin ardından, 'Bugünlerde Demokrasi, Sanat ve Örgütlenme' konusunda Haluk IŞIK söz alacak. Son olarak Yunus KIRILMIŞ 'Türkülerimiz Özgürlüğümüzdür' diyerek sazıyla sahne alacak.

Sokak sanatçıları canlı heykel performanslarıyla yer alırken, bir de resim ve karikatür sergisi açılacak. Resimleriyle; Mehmet BOZTAŞ, Devrim DEMİRA, Fahri SEVER ve Mehmet ASLAN. Karikatürleriyle; Eray ÖZBEK, Halit ŞEKERCİ, Sezer ODABAŞIOĞLU, Ercan BAYSAL, Murteza ALBAYRAK, Deniz DOKGÖZ ve Mustafa YILDIZ yer alıyor.

Ege Sanatçılar Girişimi yürütme kurulu üyeleri: Hüseyin YURTTAŞ, Mustafa YILDIZ, Devrim DEMİRAL, Yunus KIRILMIŞ, Serap TELÖZ, Mehmet BOZTAŞ ve Rüçhan GÜREL; "Etkinlikte tüm sanatçı ve sanatsever dostları aramızda görmek istiyoruz. Birlik ve dayanışma ile çoğalacağız" dediler.
(Haber; Mustafa YILDIZ)
CartoonColors'da yayımlanan yazı, görsel ve videoların fikri sorumluluğu sahiplerine aittir.